logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Whirlpool Corporation

100 let ve stručném přehledu

Společnost Whirlpool Corporation, založená 11. listopadu 1911, ovlivňovala během celého minulého století rodinný život a chod domácností. Podívejte se na podrobný vývoj Whirlpool Corporation v datech.

1911

100 let ve stručném přehledu Společnost Upton Machine Company na výrobu elektrických praček se ždímačkami zakládají Lou a Emory Uptonovi v Benton Harbor, Michigan. Potřebný kapitál poskytuje Lowell Bassford.

1912

Upton Machine Company získává svoji první zakázku a uzavírá smlouvu s divizí Federal Electric společnosti Commonwealth Edison. Když Upton nevědomky dodá první zakázku praček s vadnou převodovkou, společnost stáhne spotřebiče a na bezplatně nahradí vadné díly. Tento důkaz charakterního jednání a důrazu na jakost učiní na Federal Electric takový dojem, že svoji objednávku zdvojnásobí.

1914

Společnosti Upton Machine Company hrozí uzavření v okamžiku, kdy Federal Electric začne vyrábět vlastní pračky jako protiváhu hrozících nákladů, spojených s první světovou válkou. Lou, jeho bratr Fred, a Emory Uptonovi zjišťují, že pro přežití musí koupit jinou společnost. Provádějí tedy svoji první akvizici. Za 20 000.- $ v nových zásobách Upton Machine Company získávají závod, zařízení zásoby a goodwill společnosti American Tool Works. Upton Machine Company začíná vyrábět vybavení pro táboření, žehlící zařízení/mandly a pistole jako hračky pro děti.

1915

Maytag vyvíjí vícemotorovou pračku na benzín, aby tak umožnil zákazníkům na venkově, kde není zavedena elektřina, využívat technologické výhody automatických praček.

1916

Upton Machine Company prodává svoji první zakázku praček společnosti Sears, Roebuck&Co, a tak navazuje dlouhodobé obchodní vztahy

1917

Lou Upton píše za společnost dopis manželkám zaměstnanců a nabádá je, aby si užili čas se svými manželi, kteří dostali placené volno - což je věc v té době zcela neslýchaná. Tento silný smysl pro společné soužití a odpovědnost zůstává středobodem zásadních hodnot a cesty, kterou společnost Whirlpool nastoupila.

1918

Vzniká obchodní název KitchenAid®. Společnost Hobart Manufacturing Company registruje tento název v roce 1920.

1919

Dochází k založení společnosti Bauknecht. Se základním kapitálem 500 marek Gottlob Bauknecht vybavuje svoji první elektrotechnickou dílnu v Tailfingenu, Německo a vyvíjí elektromotory, aby ulehčil mnoha lidem namáhavou ruční práci.

Na trh je uváděn první stolní mixér pro domácnost společnosti KitchenAid®, což je počátek nové éry domácích kuchyňských spotřebičů.

1921

100 let ve stručném přehledu Firma Sears půjčuje Upton Machine Company 87 500 USD na rozšíření závodu, a tak umožňuje společnosti vyrábět více praček. v období po druhé světové válce je americká ekonomika rozvrácena. Prodej praček Sears poklesl o 65 procent a firma Sears je nucena rušit zbývající objednávky. Upton Machine Company čelí krizi, ale není schopna splácet půjčku. Ovšem zcela unikátní pracovní vztahy mezi oběma společnostmi vedou k uzavření vzájemně výhodné dohody. Sears souhlasí, že anuluje půjčku výměnou za akciový podíl ve společnosti Upton Machine Company.

1924

Gottlob Bauknecht otevírá svoji první prodejní kancelář ve Stuttgartu, Německo - a přidává ke své obchodní náplni elektromotorů i úspěšný motor pro šicí stroje.

1925

Upton Machine Company se stává výhradním dodavatelem společnosti Sears v oblasti elektrických i benzínových praček.

1929

Rostoucí poptávka společnosti Sears vyžaduje fúzi Upton Machine Company se společností Nineteen Hundred Washer Company z Binghamtonu, New York. Nová firma, The Nineteen Hundred Corporation, přináší velké výrobní prostory v Michiganu a v New Yorku. Závod v Binghamtonu se uzavírá v roce 1939.

1932

Gottlob Bauknecht vyvíjí univerzální Landfruend motor, který jde velmi dobře na odbyt - je to revoluční počin, protože se jedná o motor, který vyhovuje průmyslovým i zemědělským potřebám.

1934

George C. Foerstner zakládá společnost Amana Refrigeration Inc. (později Electrical Equipment Company).

1935

Akcie společnosti The Nineteen Hundred Corporation jsou obchodovatelné na Clevelandské burze.

1936

Výrobky společnosti The Nineteen Hundred Corporation se dostávají na světový trh po založení společnosti Sears International - pračky značky Kenmore jsou dodávány do Anglie, Švédska a zóny Panamského průplavu. Současně se tehdejší partneři společnosti Nineteen Hundred Corporation dohodli se společností American Steel Export Company se sídlem v New Yorku, že budou distribuovat řadu Kenmore prostřednictvím zahraničních distributorů v Evropě a Asii. Vývoz byl přerušen v letech 1940 - 1947 v souvislosti se druhou světovou válkou.

George Foerstner ze společnosti Amana sponzoruje soutěže, které nabízejí podílové listy a jiné „finanční nástroje“ jako ceny (a stává se tak průkopníkem v propagovaní finanční gramotnosti, podílu na zisku a ve vývoji předchůdce modelu 401(k)).

1937

Žádost společnosti Nineteen Hundred Corporation o obchodování je schválena New York Curb Exchange (American Stock Exchange - Americká burza).

100 let ve stručném přehledu

Žádost společnosti Nineteen Hundred Corporation o obchodování je schválena Chicagskou burzou.

1938

Whirlpool Corporation (dříve the Nineteen Hundred Corporation) vynalézá první pračku s motorem poháněným mícháním prádla, což je počátek nové éry úspory času a zvýšení pohodlí..

Bauknecht představuje přístroj na zpracování potravin Allfix, je to poprvé, kdy je na trh uváděn malý kuchyňský spotřebič.

1941

100 let ve stručném přehledu The Nineteen Hundred Company, Bauknecht a Maytag zavádějí směnný provoz, aby podpořily výrobní úsilí během druhé světové války až do jejího konce - a získávají nové kompetence. Maytag zdokonaluje konstrukce a vyrábí komponenty pro vojenské letouny. Protože jsou muži ve válce, dochází k posunu na trhu práce a ke strojům se do výroby staví ženy. Válka podporuje větší soudržnost a přátelství, a zaměstnanci spolupracují, aby vykompenzovali případné úlevy v práci

1943

Druhá světová válka přinutila Guido Borghi a jeho rodinu emigrovat z Milána do Comerio, Itálie. Pronajímají si letní domek na Via Orocco a otevírají firmu Guido Borghi and Sons' Ignis Appliances Shops na výrobu žehliček a varných desek.

1945

Miguel Etchenique, narozený v Bolívii, imigruje do Sao Paulo, Brazílie, zakládá firmu Companhia Distribuidora Geral Brasmotor a stává se distributorem automobilů Chrysler v Latinské Americe. Když je Chrysler už unavený z častých politických rozbrojů v Brazílii a partnerské styky přetrhává, Etchenique vidí svoji příležitost. Jeho synové, Antonio a Hugo Miguel, aktivně přistupují k přerodu společnosti na výrobu chladniček a zakládají značku Brastemp®, která se později stane značkou ústřední pro rozšíření Whirlpool Corporation po celém světě.

1947

100 let ve stručném přehledu Companhia Distribuidora Geral Brasmotor vstupuje na trh bílé techniky pro domácnost jako dovozce chladniček značek Kelvinator, Norge, Alaska a White Star

Brazilští opraváři automobilů, Guilherme Holderegger a Rudolf Stutzer, pracují v malé dílně v Brusque, Brazílie, dokud je Consul Carlos Renaux nepožádá, aby opravili jeho novou petrolejovou chladničku. Mechanici dosud podobné zařízení nikdy neviděli. Aby zjistili, jak funguje, demontovali celý spotřebič a znovu ho kus po kuse složili dohromady. v roce 1950 byla uvedena na trh značka Consul® .

Sears uvádí na trh první automatickou pračku společnosti Nineteen Hundred Corporation, kterou nazvali „Jeep“.

Amana (předtím společnost Raytheon Company) vynalézá první mikrovlnnou troubu. Po vyhlášení soutěže pro zaměstnance, zaměřené na název spotřebiče, je první mikrovlnná trouba i celá řada nazvána "Radarange". První mikrovlnné trouby, umístěné ve skříních velikosti chladniček, stály 2 000 a 3 000 $ a společnost Raytheon je prodávala především pro komerční trh.

1948

Společnost Nineteen Hundred Corporation (Whirlpool Corporation) úspěšně uvádí na trh první automatickou pračku značky Whirlpool® a dochází k přeměně společnosti, výrobce s jedním hlavním obchodním odběratelem (Sears), na společnost, která uvádí na trh spotřebiče pod svou vlastní značkou. Dvojitý distribuční kanál - jeden kanál s výrobky pro společnost Sears a druhý pro společnost Nineteen Hundred Corporation pod značkou Whirlpool® - představuje dvojí výrobu a distribuci, což je zcela zásadní pro budoucí růst.

1949

100 let ve stručném přehledu Společnost Nineteen Hundred Corporation rozjíždí kampaň, jejímž cílem je získat národní povědomí o značce Whirlpool® a rozšířit distribuci.

Lou Upton odstupuje jako šéf společnosti Nineteen Hundred Corporation a jmenuje svým nástupcem Elishu "Bud" Graye. Gray je považován za logickou volbu díky svým hodnotám Středozápadu a mimořádným obchodním vizím.Amana uvádí na trh první „americkou „ (side-by-side) chladničku pro domácnost.

1950

Aby se nová úspěšná značka Whirlpool® shodovala s názvem firmy, přejmenovala se společnost Nineteen Hundred Corporation na Whirlpool Corporation. Společnost nabízí více variant pro domácnosti a výrobní řadu rozšiřuje o automatické sušičky.

Protože Giovanni Borghi chce investovat do průmyslového rozvoje řemeslných obcí ve Varese, Itálie, kupuje továrnu s 200 zaměstnanci na výrobu nejen sporáků a varných desek, ale i na výrobu spotřebičů, které v Itálii dříve známy nebyly: chladniček. Pracovníci továrny Ignis vyrábějí spotřebiče pro třetí firmy, jako je Fiat, Atlantic, Philco, Emerson a Philips. Borghi buduje bazén u jezera a rekreační zónu v Comerio, aby tak podpořil vyváženost pracovního a rodinného života svých zaměstnanců, staví domky pro jednu a dvě rodiny (Borghiho vesnice) a v Cassinetta sportovní centrum a zdravotní středisko. Borghi propaguje značku Ignis® sponzorováním podnikových sportovních aktivit.

V Joiinville, Brazílie zakládá Rudolf Stutzer a Wittich Freitag společnost Industria de Refrigeracao Consul. v prvním roce společnost vyrábí 22 petrolejových chladniček pod značkou Consul®.

1951

Je založena nadace Whirlpool Foundation, která se zaměřuje na globální sociální problémy formou grantů, dobrovolných aktivit a vedení. Zdroje, kterými přispívá, umožňují prokázat, že společnost má skutečný vnitřní smysl pro sociální odpovědnost investováním do těch komunit, které jsou hnacím motorem pro úspěch společnosti.

Je získán závod LaPort v Indianě, který se stává celosvětovým distribučním centrem dílů společnosti.

1952

Whirlpool Corporation získává firmu Clyde Porcelain Steel Company v Clyde, Ohio. Celý závod je přebudován na výrobu myček..

Whirlpool Foundation uděluje první vysokoškolská stipendia synům a dcerám zaměstnanců Whirlpool Corporation.

Společnost Raytheon Company uzavírá licenční smlouvu se společností Tappan Stove Company, zaměřenou na distribuci a prodej mikrovlnné trouby Radarange. v roce 1955 uvedla společnost Tappan na trh první mikrovlnnou troubu pro domácnost, která je kompaktnější, ale má méně výkonný systém mikrovln. Při ceně cca 1 300 $ si tyto modely pro domácnost vedou velmi skromně. v roce 1965 dochází k akvizici společnosti Amana společností Raytheon Company a produktová řada Radarange Amana nachází své pevné místo na trhu spotřebičů pro domácnost.

1954

Companhia Distribuidora Geral Brasmotor mění svůj název na Companhia Industrial e Comercial Brasmotor. Přejmenovaná společnost začíná s oprášeným obchodním modelem a vyvíjí a vyrábí vlastní řadu spotřebičů pro domácnost. Název, zvolený pro novou řadu je Brastemp®: Bras jako „Brazílie“ a Temp jako „teplota“.

Amana patentuje první chladničku s automatickým rozmrazováním.

1955

Whirlpool Corporation je kótovaná na Newyorkské burze.

Whirlpool fúzuje se společností Seeger Refrigeration Company a s divizí klimatizačních zařízení a kombinovaných řad společnosti Radio Corporation of America (RCA). RCA-Whirlpool® vzniká jako název značky a Whirlpool-Seeger Corporation jako název společnosti.

Whirlpool Corporation kupuje výrobní provoz společnosti Motor Products Corporation v Marion, Ohio, které se stává závodem na výrobu sušiček.

Whirlpool Corporation získává závod na výrobu chladících zařízení společnosti International Harvester v Evansville, Indiana.

1956

Distributorům je představena první kompletní řada spotřebičů pro domácnost značky RCA-Whirlpool®. Tato řada zahrnuje 12 typů spotřebičů, které jsou k dispozici ve 150 modelech.

100 let ve stručném přehledu

Consul uvádí na trh svoji první elektrickou chladničku s využitím nového kompresního systému.

1957

100 let ve stručném přehledu Whirlpool-Seeger se přejmenovává na Whirlpool Corporation. Staví se nové správní centrum na pozemku o velikosti 100 akrů na sever od města Benton Harbor, Michigan.

Whirlpool Corporation uzavírá partnerské vztahy s brazilským výrobcem spotřebičů, společností Companhia Industrial e Comercial Brasmotor (mateřská firma Multibrás S.A. Electrodomésticos, což představuje první samostatné pronikání společnosti Whirlpool Corporation na zahraniční trhy.

Marketingové a strategické cíle Elishy „Bud“ Graye kulminují uvedením na trh kuchyně Miracle RCA-Whirlpool®, což je vysoce imaginativní, futuristické komplexní řešení, zaměřené na spotřebitele a určené pro ultramoderní domov. Inovativní kuchyně těží z nejnovějšího vývoje v oblasti komunikaci a dopravy a je v 60. letech představována v USA, Itálii, Německu, Polsku a Rusku.

Whirlpool fúzuje se společností Birtman Electronic Company v Chicagu a ke své výrobní řadě přidává vysavače. Zařízení v Chicagu je uzavřeno a výroba je převedena do závodu společnosti v St. Paul, Minnesota.

1958

Walter Seeger odstupuje z funkce předsedy představenstva Whirlpool Corporation a novým předsedou je jmenován Elisha "Bud" Gray.

Whirlpool Corporation získává zařízení na výrobu plynových chladících zařízení a automatických výrobníků ledu pro domácnost, včetně patentů, z Evansville, Indiana, od společnosti Servel Refrigeration Company. Tato akvizice otevírá cestu pro kompletní řadu spotřebičů značky RCA-Whirlpool® a je označována jako „jeden z nejdůležitějších a nejefektivnějších projektů v historii“ společnosti.

Whirlpool prodává procentový podíl ABCC společnosti Carrier Corporation v Syracuse, New York.

1960

Whirlpool uvádí na trh vybavení čistíren/prádelen pro veřejnost na mince a zakládá divizi zařízení pro komerční prádelny a čistírny.

Whirlpool Corporation získává kontrakt s NASA na vyprojektování a postavení první americké experimentální „vesmírné kuchyně“; společnost vytváří nové systémy na přípravu jídel, skladování odpadů a systémy hygienické, které byly použity při vesmírných misích lodí Gemini, Apollo a Skylab.

1961

Whirlpool Corporation slaví své 50. narozeniny. Obrat společnosti dosahuje 438 miliónů USD.

1965

Společnost Raytheon Company získává společnost Amana Refrigeration, Inc. Díky dobře vybudovanému distribučnímu kanálu společnosti Amana se mikrovlnná trouba stává standardní vybavením amerických domácnosti

1966

Název značky RCA-Whirlpool® se mění na Whirlpool®; značka Whirlpool® se stává „vlajkovou lodí“ mezi značkami společnosti.

Whirlpool Corporation získává závod na výrobu chladniček Norge ve Fort Smith, Arkansas, a rozšiřuje své prostory na výrobu chladících produktů značky Whirlpool® o více jak 1 milión čtverečních stop.

Whirlpool Corporation získává majoritní balík akcií ve společností Warwick Electronics, Inc. (a hlavní dodavatel televizí pro Sears), čímž vzniká nový hráč v oblasti spotřební elektroniky. Akvizice společnosti Warwick zahrnuje i společnost Thomas Organ Company, což je dceřiná společnost, kterou Warwick Electronics, Inc. vlastní ze 100% (V roce 1976 Whirlpool tento trh opouští).

1967

100 let ve stručném přehledu Poprvé v historii společnost Whirlpool Corporation překračuje v tržbách mezník 1 miliardy USD.

Intensifikace konzumerismu vytváří tlak na lepší jakosti výrobků a jejich servis, takže společnost zavádí 24hodinovou Cool Line, pomocnou linku zákaznického servisu Je to první bezplatná program poskytování pomoci v USA.

Raytheon/Amana uvádí na trh první 100voltovou mikrovlnnou troubu, která stojí méně jak 500 USD a která je menší, bezpečnější a spolehlivější než předchozí modely. Trh se rozšiřuje, vaření je snazší a pod značkou Amana® se Amana® Radarange® stává dominantním hráčem v oblasti mikrovlnných trub pro domácnost.

Spolehlivost spotřebičů Maytag® je prezentována zavedením "Ol' Lonely," známější jako Maytag Repairman (Opravář Maytag), což je znuděný opravář, který nemá co na práci.

Tato postava je jednou z nejtypičtějších reklamních postav v historii spotřebního zboží.

První zcela nové výrobní zařízení společnosti Whirlpool Corporation, které dále rozšiřuje výrobní zařízení značky, je dokončeno ve Findlay, Ohio.

1968

100 let ve stručném přehledu V Benton Harbor, Michigan, je dokončeno Výzkumné a technické středisko Elisha Gray II, díky čemuž Whirlpool Corporation získává největší a nejkomplexnější vědecko-výzkumné zařízení v oblasti spotřebičů pro domácnost.

1969

Whirlpool Corporation získává 33procentní podíl ve společnosti John Inglis Co. Ltd., což je jeden z hlavních obchodníků a výrobců domácích spotřebičů, který umožnil společnosti uchytit se na kanadském trhu. v roce 1971 se podíl Whirlpool Corporation zvýšil na 43 procent. Whirlpool Corporation získává stoprocentní podíl v roce 1989.

Elisha "Bud" Gray píše v roce 1969 akcionářům „Dopis o udržitelnosti“, v němž vyslovuje potřebu společnosti zapojit se do sociální sféry, včetně snižování dopadů lidské činnosti na životní prostředí. Gray rovněž definuje nový model obchodní činnosti, zaměřený na udržitelnost.

Whirlpool Corporation uvádí na trh drtič odpadků pro domácnost, což je první zcela nový domácí spotřebič, který se objevil na trhu po 30 letech.

1970

Whirlpool Corporation dosahuje čistého obratu ve výši 1,2 miliardy USD.

Protože si je společnost Whirlpool Corporation vědoma nutnosti úspory energie a materiálů, vytváří nový obchodní model, zaměřený na energetickou účinnost a udržitelnost životního prostředí. Toto nové ohnisko zájmu se stává zlatým standardem v daném odvětví průmyslu. Progresivní vedení zakládá Office of Environmental Control/Úřad pro kontrolu životního prostředí, jehož cílem není jen vyvíjení účinnějších výrobků pro spotřebitele a metod výroby, ale také spolupráce s vládou a občanskými skupinami a sdruženími v otázkách sociální a environmentální odpovědnosti.

Je dokončena výstavba závodu v Danville, Kentucky. Závod v Danville vyrábí drtičky odpadků.

1971

100 let ve stručném přehledu John Platts, pracovník Whirlpool Corporation, který zahájil svoji kariéru ve společnosti před 30 lety jako řadový zaměstnanec, následuje Elishu "Bud" Graye a stává se generálním ředitelem a předsedou představenstva.

Úplný posun v technologii—Whirlpool Corporation ukončuje výrobu všech praček s odstředivkou ve prospěch populárních automatických praček.

Consul otevírá závod II, což je krok k rozšíření exportu do jiných latinskoamerických zemí, do Afriky a na Střední Východ.

Consul rovněž uvádí na trh svoji první klimatizační jednotku a zakládá Embraco-Empresa Brasileira de Compressores S.S. Účelem tohoto nového projektu byla výroba kompresorů chladniček, aby se tak společnost stala nezávislou na dovozových dílech.

1972

Multibras S.A. Household Appliances mění svůj název na Brastemp S.A. Household Appliances.

Skupina firem Philips získává Ignis.

1974

Whirlpool nakupuje stavební místo o výměře 133 akrů v Ponca, Oklahoma, za účelem dalšího expandování.

Závod v Mexiku, Célaya, zahajuje výrobu jako národní výrobce sporáků a chladniček (Estufas y Refrigeradores Nacionales, S.A.—ERNA).

1975

Whirlpool Corporation hraje klíčovou roli při sestavování amerického zákona Energy Policy and Conservation Act (Zákon EPCA).

Embraco otevírá závod i na výrobu 42 000 kompresorů měsíčně při jednosměnném provozu.

1976

Za účasti Whirlpool Corporation získává společnost Brasmotor S.A. Household Appliances značku Consul® a následně i Embraco.®

Divize v St. Paul dokončuje Cottage Grove Plant na předměstí města St. Paul, Minnesota. Je zahájena výroba a montáž zařízení na péči o podlaha a jejich údržbu.

V důsledku cenové konkurence japonských konkurentů prodává Whirlpool Corporation 57procentní majoritní balík akcií ve společnosti Warwick Electronics (hlavní dodavatel televizí pro Sears, Roebuck&Co.) společnosti Sanyo Electronic Co., Ltd., v Osace, Japonsko, a stahuje se ze sektoru televizí. Akcionáři společnosti Warwick schvalují změnu názvu společnosti - z Warwick Electronics, Inc. na Thomas International Corporation; ke změně došlo de facto až v roce 1977. Whirlpool Corporation si ponechává 57procentní podíl ve společnosti Thomas International, která pokračuje ve své obchodní činnosti, výrobě elektronických varhan. Elektronické technologie jsou oporou spotřebičům společnosti c nadcházejících letech.

1977

Whirlpool Corporation překračuje roční příjmy ve výši 2 miliardy USD.

Whirlpool Corporation znovu vstupuje na trh mikrovlnných trub a představuje čtyři modely značky Whirlpool. Společnost uváděla na trh mikrovlnné trouby po krátkou dobu na konci 50. let, ale stáhla se, když bylo zřejmé, že trh dosud není připraven na tuto novou koncepci ve vaření.

Whirlpool Corporation přechází na vertikální integraci, tj. ke snižování závislosti na externích dodavatelích, a začíná vyrábět vlastní hermeticky uzavřené motory v závodě v Danville, Kentucky.

Divize v Marion, Ohio, zahajuje výrobu volně stojících výrobních řad. Whirlpool Corporation tedy pokračuje ve výrobě všech produktových řad, uváděných na trh pod značkou Whirlpool.

Heil-Quaker, přední výrobce topného zařízení a klimatizace, se stává dceřinou společností, ze sta procent vlastněnou společností Whirlpool Corporation. Sídlo Heil-Quaker je v La Vergne, Tennessee. a je to výrobní závod i distribuční centrum, včetně zázemí ubytovacího. La Vergne se stává pro společnost klíčovým centrem výroby, skladování, expedice a kontroly zásob.

1978

Brastemp S.A. Household Appliances se přejmenovává na Brastemp S.A. Inc.

1979

Je vytvořen kompletní systém zajištění jakosti za účelem dosažení maximální jakosti výrobků, a to zapojením všech funkcí společnosti..

Whirlpool Corporation pomáhá od konce 70. let sestavovat americké předpisy Federal Trade Commission Energy Labeling Rules a standardní zkušební postupy pro stanovení účinnosti každého jednotlivého spotřebiče v USA.

1981

Výroba volně stojících produktových řad se přesouvá ze závodu Marion, Ohio, do závodu ve Findlay, Ohio.

100 let ve stručném přehledu

Produktová řada chladniček je doplněna o elektronika je zavedena technologie Systems Sentinel 1.

1982

100 let ve stručném přehledu John Platts odstupuje jako generální ředitel a předseda představenstva a novým generálním ředitelem a předsedou se stává Jack Sparks, který zavádí pětiletý plán kapitálových výdajů s  cílem zvýšení produktivity a naplňování potřeb průmyslu. Herbert K. Anspach je prezidentem až do roku 1983, kdy Sparks přebírá i tuto funkci - do roku 1987.

Bauknecht je začleněn do Philips Group, jejíž portfolio domácích spotřebičů pro evropský trh získává Whirlpool Corporation v roce in 1989.

Výroba výrobníků ledu pro komerční účely je ukončena a celý obchodní sektor je prodán.

1983

Whirlpool Corporation oznamuje, že zahájí tříletý plán postupného omezování montáže automatických praček v závodě v St. Joseph, Michigan. Pračky se budou vyrábět v Clyde, Ohio. St. Joseph se bude věnovat výrobě dílů.

Výroba vysavačů bude přenesena ze St. Paul, Minnesota, do Danville, Kentucky.

1984

Je založena Whirlpool Trading Company, Inc. s cílem konsolidace mezinárodních aktivit. Whirlpool Trading Company je signálem rostoucí globální vize společnosti.

Appliance Buyers Credit Corporation (ABCC), což je finanční dceřiná společnost, že sta procent vlastněná Whirlpool Corporation, se přejmenovává na Whirlpool Acceptance Corporation.

Divize společnosti Whirlpool Corporation v St. Paul, Minnesota, se uzavírá a výroba mrazniček a výrobníků ledu pro domácnosti se přesouvá do Evansville, Indiana.

Značka Brastemp® oslavuje vyrobených 100 miliónů kusů.

Supermatic S.A de C.V (SUSPA), Mexiko - závod zahajuje výrobu chladniček.

1985

Whirlpool Corporation nakupuje společnost MasterCraft Industries, Inc., což je výrobce kuchyňských linek v Denveru, Colorado, a tím společnost vstupuje do sektoru nábytku, kuchyňských skříněk. Společnost vyrábí jak standardní kuchyňské linky, tak i linky, vyráběné na míru, které nacházejí svoje zákazníky především v jihozápadní a západní části USA.

Whirlpool Corporation uvádí na trh novou řadu vysavačů značky Whirlpool®.

Výrobní operace jsou restrukturalizovány do skupiny bílé techniky (velkých domácích spotřebičů), skupiny kuchyní a speciálních výrobků a do skupiny centralizované výroby.

Výrobní řada zabudovaných spotřebičů je přenesena ze závodu v Marionu, Ohio, do závodu ve Findlay, Ohio; a výroba sušiček je přenesena ze závodu Findlay do Marionu.

1986

Whirlpool Corporation slaví své 75. výročí. Čistý obrat společnosti dosahuje 4 miliard USD. Prodejní divize vypočítává, že každý den roku 1986 si přibližně 29 000 lidí nakoupilo jeden nebo několik spotřebičů, vyráběných Whirlpool Corporation.

Whirlpool Corporation nakupuje kultovní značku KitchenAid® ve snaze rozšířit portfolio značek společnosti a vyhovět tak širšímu segmentu zákaznických potřeb a přání, ať už to je styl, dlouhá životnost, výkon nebo dědictví moudrých předků. KitchenAid® byla obchodní jednotka společnosti Dart&Kraft, která získala původní mateřskou společnost KitchenAid, Hobart Corporation, v roce 1981.

Whirlpool Corporation získává výrobní závod se sídlem v St. Charles, Illinois - St. Charles Manufacturing (včetně akvizice MasterCraft v roce 1985), čímž se Whirlpool Corporation stává ústřední společností v sektoru výroby kuchyňských linek.

Whirlpool Corporation získává společnost Aspera S.r.l., (výrobce kompresorů pro kuchyňské spotřebiče a klimatizací se sídlem v Turínu, Itálie).

Whirlpool Corporation oznamuje předběžně prodej svého sektoru ústředního vytápění a chlazení Heil-Quaker.

Výrobní závod v La Vergne, Tennessee, který vyrábí pokojovou klimatizaci a odvlhčovače, zůstává součástí Whirlpool Corporation.

1987

100 let ve stručném přehledu Whirlpool Corporation je kótován na Londýnské burze.

Whirlpool a Sundaram-Clayton Limited, Indie, zakládají společný podnik TVS Whirlpool Limited a Whirlpool tak proniká do Indie. Společný podnik vyrábí kompaktní pračky pro indický trh.

David Whitwam je nástupcem Jacka Sparkse ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva.

1988

100 let ve stručném přehledu Protože společnost čelí „totální válce“ ze strany domácí i celosvětové konkurence, Dave Whitwam pronáší svoji prorockou a inspirující řeč „Draci jsou zde“ a připravuje tak prostor pro přechod do fáze zásadní globalizace.

Whirlpool Corporation vstupuje na mexický trh spotřebičů formou společného podniku se společností Vitro, S.A. z Monterrey; společný podnik vyrábí a uvádí na mexický trh i na trhy zahraniční bílou techniku (velké domácí spotřebiče). Vzniká Vitromatic S.A. de C.V.

Whirlpool získává značku Roper®, kterou bude využívat pro uvádění na trh kompletní řady domácích spotřebičů, orientovaných na hodnoty.

1989

Whirlpool Corporation překračuje roční obrat ve výši 6 miliard USD.

Whirlpool Corporation a N.V. Philips z Nizozemí zakládají společný podnik, Whirlpool Europe B.V., který se stává společnosti oporou při pronikání na evropský trh (jak v oblasti výroby, tak i prodeje).

Díky majoritnímu balíku akcií v sektoru spotřebičů společnosti Philips v Evropě získává Whirlpool Corporation výhradní vlastnictví společnosti Inglis Limited v Kanadě. Tento krok přináší nové značky do portfolia (Inglis®, Ignis®, Bauknecht®, Philips®).

Výrobní provozy spotřebičů v USA, Kanadě a Mexiku se spojují a vzniká skupina North American Appliance Group (NAAG).

1990

Whirlpool Corporation dosahuje čistý obrat ve výši 6,6 miliard USD.

Ve snaze významně se zapsat v evropském regionu a dosáhnout zde podílu na trhu Whirlpool Corporation zahajuje strategický útok na trh domácích spotřebičů v Evropě pod dvěma značkami Philips® a Whirlpool®.

Je založena společnost Whirlpool Overseas Corporation jako dceřiná společnost, zaměřené na marketing a průmyslové aktivity mimo Severní Ameriku a Západní Evropu.

Ne základě nového průzkumu trhu, zaměřeného na klienty, Whirlpool Corporation uvádí na trh novou řadu spotřebičů značky Estate®, která je určena pro konkrétní trhy USA.

1991

Whirlpool Corporation vyhlašuje celosvětově svůj Worldwide Excellence System, což je komplexní program řízení jakosti, zaměřený na překračování očekávání zákazníků.

V roce 1991 Whirlpool Corporation získává 100% vlastnictví Whirlpool Europe B.V. Tato akvizice pomáhá společnosti expandovat na evropské, asijské a africké trhy.

Uzavírá se závod v Port Credit, Ontario. Výroba kombinovaných chladniček s mrazničkami (top-mount a bottom-mount) je konsolidována v Evansville, Indiana; výroba amerických chladniček (side-by-side) - ve Fort Smith, Arkansas.

1992

Whirlpool Corporation dosahuje příjmů ve výši 7 miliard USD.

Whirlpool Corporation a Brasmotor zakládají South American Sales Company (SASCO), společný podnik zodpovědný za vyhledávání obchodních příležitostí, za prodej výrobků a za zavádění společných strategií obou firem společného podniku na trzích 35 zemí Latinské Ameriky.

Whirlpool Corporation přebírá kontrolu nad společností SAGAD S.A. v Argentině.

Je založena společnost Whirlpool Hungarian Trading Ltd. s cílem prodeje a servisu spotřebičů v Maďarsku.

Vzniká společnost Whirlpool-Tatramat, zaměřená na výrobu a prodej praček a na prodej dalších domácích spotřebičů - bílé techniky na Slovensku. v roce 1994 Whirlpool přebírá kontrolní podíl ve společnosti Whirlpool-Tatramat.

1993

Whirlpool Overseas Corporation je nahrazena samostatnými regionálními organizacemi: Whirlpool Europe/Evropa, Whirlpool Asia/Asie a Whirlpool Latin America/Latinská Amerika.

Whirlpool Asia má ústředí v Tokiu a regionální kanceláře v Singapuru, Hongkongu a Tokiu.

Obchodní dceřiné společnosti jsou otevřeny v Polsku a v České republice.

Whirlpool Corporation se přihlašuje do soutěže, sponzorované konsorciem elektrických přístrojů, které přijalo program maximálně efektivní chladničky (Super Efficient Refrigerator Program/ SERP). Whirlpool Corporation vítězí a vyhrává cenu SERP v hodnotě 30 miliónů USD. Společnost vyvíjí chladničku bez chlorfluor uhlovodíků (CFC), která překračuje federální normy účinnosti minimálně o 25 procent. Pobídky ze SERP tvoří základ pro moderní slevy na dani a vládní nabídky - pro nákup vysoce účinných spotřebičů.

Inglis Ltd. se stává předním výrobcem domácích spotřebičů v Kanadě.

1994

Whirlpool Asia and Taiwanská firma, Teco Electric&Machinery Co. Ltd., tvoří společnost Great Teco Whirlpool Co. Ltd., která uvádí na trh a distribuuje domácí spotřebiče na Taiwanu Partnerství je základem pro založení dalších asijských společných podniků.

Whirlpool Corporation zakládá hongkongskou pobočku s cílem proniknout na čínský trh.

Whirlpool® se stává v Evropě značkou pro volně stojící spotřebiče.

Skupina firem Brasmotor se přejmenovává na Mutibras S.A. Electrodomasticos.

V roce 1994 Whirlpool Europe B.V. přebírá kontrolní podíl nad společným podnikem Whirlpool-Tatramat. Partnerství Whirlpool Europe se slovenským výrobcem praček je signálem snah společnosti o vstup na rozvíjející se trhy ve Střední a Východní Evropě.

Whirlpool Corporation pokládá základní kámen pro nový závod v Tulsa, Oklahoma, který bude vyrábět plynové a elektrické řady volně stojících spotřebičů.

Asijské ústředí Whirlpool Corporation se stěhuje z Tokia do Singapuru včetně výzkumné a vývojové skupiny; a počet regionů se zvyšuje ze tří na čtyři.

Whirlpool opouští sektor vysavačů.

Školící středisko Whirlpool Performance Center v Brandywine Creek, Michigen, otevírá svoje brány; je to prvotřídní podnikové středisko, určené pro školení a vzdělávání.

Příjmy Whirlpool Corporation dosahují 8 miliard USD.

1995

100 let ve stručném přehledu Výkonný kancelář je otevřena v Tokiu, aby byla nápomocna rychlému růstu v Asii a řídila strategický rozvoj v regionu.

Whirlpool Corporation nabývá majoritní vlastnictví ve společnosti TVS Whirlpool Limited v Indii.

Whirlpool Corporation nabývá kontrolní podíl ve společnosti Kelvinator of India Ltd., což je jeden z největších indických výrobců a obchodníků s chladničkami, objem výroby 65 miliónů USD -. stává se Whirlpool India.

Vzniká společný podnik mezi Embraco a Beijing Snowflake, zaměřený na výrobu kompresorů do chladniček. Whirlpool Corporation přebírá kontrolu nad společností Beijing Whirlpool Snowflake Electric Appliance Group Co. Ltd.

Whirlpool otevírá závod Shunde Microwave Plant v Číně - prostřednictvím společného podniku Guang Dong-Whirlpool Electrical Appliances Co., Ltd. Shunde se stává klíčovým výrobním provozem pro mikrovlnné trouby značky Whirlpool® -vyrábí kombinaci mikrovlnné trouby a odsavače par pro trh USA a standardní mikrovlnné trouby pro postavení na pracovní desku - pro zbytek světa.

TVS Whirlpool Ltd. se přejmenovává na Washing Machines Ltd. (WWML).

Je dokončena výstavba nového závodu v Greenville, Ohio, určeného k výrobě malých spotřebičů značky KitchenAid®.

Whirlpool Europe otevírá obchodní zastoupení v Rusku.

Whirlpool Corporation získává kontrolní podíl ve společnosti Whirlpool Narcissus (Šanghaj, Čína) Co. Ltd., což je společný podnik na výrobu praček.

Whirlpool Corporation nabývá majoritní vlastnictví ve společnosti SMC Microwave Products Co. Ltd. v roce 1994je založen Whirlpool SMC Microwave, což je společný podnik mezi Whirlpool Corporation a SMC Microwave Products Co., Ltd. - existující společný podnik mezi Shell Electric Manufacturing (Holdings) Company, Ltd. a Shunde County Beijiao Economic Development Company, se sídlem v Shunde Guangdong, Čína. Tato transakce staví Whirlpool Corporation mezi pět největších výrobců mikrovlnných trub na světě.

Vzniká Whirlpool Raybo Air-Conditioner Industrial Co. Ltd., společný podnik na výrobu klimatizace, se společností Whirlpool Corporation, která drží majoritní balík akcií.

1996

Whirlpool Corporation zahajuje výrobu malých spotřebičů pod značkou KitchenAid® v novém závodě v Greenville, Ohio.

Sídlo ústředí Whirlpool Asia je přeneseno ze Singapuru do Hongkongu.

Whirlpool Europe získává obchodní divizi bílé techniky společnosti Gentrade v Jižní Africe. Tato akvizice představuje pro Whirlpool Corporation prodejní a výrobní základnu pro Jižní Afriku a pro nově vznikající trhy na tomto kontinentu.

Whirlpool Corporation je jmenována zakládajícím členem Business Environment Leadership Council, což je poradní skupina pro Pew Center on Global Climate Change (centrum pro globální změnu klimatu).

Whirlpool Corporation umožňuje rozvoj spotřebičů z programu Green Lights Program, což je předchůdce programu ENERGY STAR® Americké agentury na ochranu životního prostředí.

Whirlpool Europe otevírá obchodní pobočky (dceřiné společnosti) v Rumunsku a Bulharsku.

Je oficiálně zahájena výroba elektrických a plynových spotřebičů v novém závodě Whirlpool Corporation v Tulse, Oklahoma.

1997

S výrobou ve 13 zemích a se 61 370 zaměstnanci dosahuje Whirlpool Corporation čistého obratu 8,6 miliard USD.

Whirlpool Corporation dokončuje nákup kontrolního podílu v Brasmotor S.A., což je její partner v Brazílii a v Latinské Americe již 40 let. Brasmotor je holdingová společnost, která kontroluje Multibrâs S.A. Electrodomésticos a Embraco. Whirlpool Corporation nabývá kontrolní balík akcií ve společnosti Embraco.

Společnost Transamerica získává sektor finančních služeb, zásob, finančního zákaznického servisu a dalších aktiv společnosti Whirlpool Financial Corporation. Whirlpool Corporation následně vstupuje do strategického partnerství a umožňuje společnosti Transamerica, aby poskytovala služby zákazníkům Whirlpool a přenechala společnosti řízení investic pro dosažení vyšší hodnoty z dlouhodobého horizontu.

Whirlpool Corporation pokládá základní kámen pro nové velké rozšíření svého Technologického centra v St. Joseph, Michigan.

1998

100 let ve stručném přehledu Společnost spolupracuje se evropskými orgány při koncipování směrnice WEEE (Směrnice o odpadech z elektrického a elektronického zařízení), která vyžaduje recyklaci spotřebičů v souladu s evropskými a národními požadavky.

Whirlpool Corporation je vybrána společností Sears, Roebuck&Co., aby vyráběla produktové řady Kenmore. To je první příležitost společnosti vyrábět volně stojící řady výrobků pro značku Kenmore® v divizi Tulsa.

Whirlpool Corporation se oficiálně zavazuje, že poskytne čas a zdroje na podporu Boys&Girls Clubs (klubů pro mládež) v Benton Harbor, Michigan.

Značka Whirlpool uvádí na trh pračku v rámci programu úspory zdrojů (Resource Saver®); je to první pračka v tomto odvětví s plněním shora, zaměřená na úsporu energie a vody. Spotřebič získává kvalifikaci ENERGY STAR® a pečeť Good Housekeeping.

1999

Provozní výsledky Whirlpool Corporation dosahují rekordní úrovně a celkové příjmy překračují 10,5 miliard USD.

Whirlpool Corporation navazuje vztahy s organizací Habitat for Humanity a souhlasí, že daruje výrobky a chladničku, kvalifikovanou ENERGY STAR®, do každého domu Habitat, postaveného v Severní Americe.

Whirlpool Corporation uvádí na trh první kompletní řadu spotřebičů pro domácnost, kvalifikovaných jako ENERGY STAR®, pod značkou Whirlpool®.

2000

Whirlpool Corporation slaví 50. výročí značky Consul® v Latinské Americe.

Prohlášením "Inovace přijdou odkudkoliv a od kohokoliv a budeme-li úspěšní, každá práce ve Whirlpool se změní,“ spouští Dave Whitwam, výkonný ředitel Whirlpool Corporation, kampaň zaměřenou na další investice do svých pracovníků s tím, že jako předvoj vybere 75 pracovníků ze všech částí světa, aby se naučili metodice realizace inovací a pak je vrátí do svých domovských regionů. z této snahy rychle spatří světlo světa nové výrobky, služby a sociální programy a pro celosvětovou rodinu spotřebitelů jsou vytvářena unikátní řešení.

Vložené inovace vedou ke vzniku úspěšné řady Gladiator® GarageWorks a myček se sušičkami Duet® značky Whirlpool®, jejichž cílem je efektivní hospodaření se zdroji.

2001

100 let ve stručném přehledu Whirlpool Corporation slaví své 90. výročí. Čistý obrat společnosti překračuje 10,3 miliardy USD.

Inglis Ltd. se přejmenovává na Whirlpool Canada. Whirlpool pokračuje v prodeji spotřebičů pod značkou Inglis® .

Maytag Corporation získává společnost Amana a připojuje ji ke své divizi bílé techniky.

Vitalizační systém pro oděvy - Personal Valet® - Whirlpool vytváří novou kategorii výrobků, první za 30 let v odvětví spotřebičů pro domácnost. Personal Valet využívá technologii páry k odstranění záhybů, pomačkaných míst a nepříjemných pachů během 30 minut - po této době je možné oděvy opět nosit.

Značka KitchenAid® společnosti Whirlpool Corporation uzavírá partnerství se Susan G. Komen a připravuje kampaň Cook for the Cure na podporu jejího boje proti rakovině prsu.

2002

Whirlpool Corporation získává úplné vlastnictví ve společnosti Vitromatic, která se stává společností Whirlpool Mexico.

Za podpory nadace Whirlpool Foundation a místních dobrovolníků spouští Whirlpool Latin America sociální program Instituto Consulado da Mulher, zaměřený na investice do lidí i celých komunit. Instituto Consulado da Mulher vyučuje podnikatelským schopnostem a otevírá možnosti a příležitosti pro uplatnění žen s omezeným vzděláním a příjmy.

2003

Whirlpool Corporation se stává prvním světovým výrobcem spotřebičů, který si vytyčil za cíl globální snižování skleníkových plynů. Za základ vzala společnost úroveň z roku 1998 a jejím cílem je snížení o 3 procenta do roku 2008.

Whirlpool Europe upevňuje svoji obchodní dohodu se společností IKEA, a poskytuje výhradní řešení kompletních produktových řad pro tohoto celosvětového maloobchodníka. Rozšíření příležitosti distribuce vyžaduje navýšení výroby ze všech provozů Whirlpool Corporation.

2004

Jeff Fettig nastupuje po Dave Whitmanovi do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva. Fettig a tým vedení pokračují v již nastoupených úspěšných snahách o inovace a nabízejí energeticky účinné spotřebiče.

2005

100 let ve stručném přehledu Whirlpool Corporation překračuje 14 miliard USD v čistém obratu.

Whirlpool Corporation přesouvá svoje asijské regionální ústředí a technologické centrum do Šanghaje, Čína.

Embraco a Multibrâs fúzují a spolupracují s Whirlpool Corporation jako Whirlpool S.A.

Značka Amana® uvádí na trh první chladničku „French Door“ s nápojovým automatem a ledovačem, kde je možné odebírat led a vodu ze dveří spotřebiče.

Whirlpool Corporation pokračuje ve sbírání ocenění po celém světě a je časopisem BusinessWeek zařazena mezi 100 nejvíce inovativních společností na světě.

Whirlpool Corporation slibuje, že do roku 2011 bude podporovat „každý dům v rámci Habitat for Humanity, kdekoliv, s kýmkoliv“, a to darováním svých produktů, finanční hotovosti nebo sponzorováním domů. Do roku 2009 společnost věnuje více jak 73 000 spotřebičů pro domy Habitat. Fettig navazuje globálně vztah společnosti Whirlpool Corporation s organizací Habitat for Humanity®.

2006

Jeff Fettig provádí náročný nákup společnosti Maytag a přidává značky Maytag®, Jenn-Air® a Amana® ke rostoucímu portfoliu Whirlpool Corporation. Obdobně jako v případě historicky úspěšného převzetí struktury tří značek KitchenAid®, Whirlpool® a Roper®, jsou i nové značky Maytag® pečlivě vybírány a řízeny za účelem získání cíleného a širokého spektra zákazníků. Whirlpool Corporation je nyní největším výrobcem spotřebičů pro domácnost na světě.

Jako posílení svých vztahů s organizací Habitat for Humanity Whirlpool Corporation sestavuje a zavádí program Whirlpool Building Blocks (Whirlpool staví bloky), který má posílit informovanost a pomoci odstranit podprůměrné bydlení v USA. v roce 2006 tento program spojuje 100 místních residentů se 100 zaměstnanci Whirlpool ze 100 různých poboček Habitat for Humanity.

200 dobrovolníků postaví za jeden víkend 10 domů. v roce 2007 je postaveno poblíž Phoenixu, Arizona, 9 domů; v roce 2008 je dalších 9 domů dokončeno v Dallasu, Texas; a v roce 2009 se dalších devět domů staví v Atlantě, Georgia.

2007

Whirlpool Foundation a nadace Maytag Foundations darují více jak 9,2 milióny USD komunitním/místním organizacím po celém světě.

2008

100 let ve stručném přehledu Fettig je také v čele společnosti v období náročné celosvětové finanční krize a přijímá strategická rozhodnutí, která v samé podstatě činí společnost ještě silnější než kdykoliv předtím.

2009

Whirlpool Corporation dosahuje čistého obratu ve výši 17,1 miliardy USD a zaměstnává více jak 70 000 pracovníků.

Whirlpool China/Čína vstupuje do společného podniku 50:50 se společností Hisense Kelon Electrical Holdings Company Ltd., jejímž cílem je dodávat nové a inovativní spotřebiče světové úrovně spotřebitelům v Číně. Výrobní závod Hisense-Whirlpool o velikosti 328 000 čtverečních stop zahajuje výrobu odhadovaných 2 miliónů vysoce kvalitních praček s předním i horním plněním ročně a 1 miliónu vícedveřových chladniček ročně pod značkami Whirlpool®, Hisense® a Rongsheng®. Toto partnerství rozšiřuje průmyslové a konkurenceschopné komerční pronikání společnosti Whirlpool Corporation v Číně.

2010

100 let ve stručném přehledu Whirlpool Corporation ohlašuje plány na investování 85 miliónů USD do vybudování ústředního areálu s kancelářemi ústředí před řekou a do renovace dalších zařízení v Benton Harbor, Michigan. Společnost zůstává věrná svým sto let starým střechám, typickým pro Středozápad.

Whirlpool Corporation ohlašuje investice ve výši 120 miliónů USD do výstavby nového výrobního zařízení v Clevelandu, Tennessee, s certifikací LEED - největší investice, kterou Whirlpool Corporation provedl kdekoliv na světě - která „posílí náš závazek, zaměřený na konkurenceschopnost výroby v USA.“

Whirlpool Corporation otevírá World of Whirlpool (Svět Whirlpool), což je nové středisko v Chicagu, Illinois, prezentující zkušenosti s novými výrobky.

Whirlpool Corporation otevírá svůj první sklad volně stojících spotřebičů mimo svůj závod na výrobu mikrovlnných trub Shunde, Čína.

Od roku 1951. kdy byla nadace Whirlpool Foundation založena, byly realizovány různé akce, organizace a programy, a to díky financím, poskytnutým ve výši 128 miliónů USD.

Maytag® se zavazuje poskytnout jako odměnu 4,5 miliónů USD klubům Boys&Girls Clubs, které mají příkladné výsledky a výkony. Formou nového partnerství mezi Maytag a Boys&Girls Clubs of America získají vybrané kluby až 150 000 USD, aby mohly pokračovat v jejich záslužné práci a pozitivním vlivu na mládež, jejich rodiny a celou komunitu. z celého světa bylo vybráno sedm nových příjemců této odměny (Maytag Dependable Club), včetně jednoho klubu ve vojenské zóně v Německu.

Whirlpool Corporation poskytuje 500 miliónů USD na rozvoj Harbor Shores, jedná se o projekt sociálního s ekonomického rozvoje na podporu Benton Harbor a St. Joseph, Michigan. Projekt zahrnuje i golfové hřiště „Jack Nicklaus Signature“, které bude hostit v roce 2012 a 2014 Senior Professional Golf Association Championships (Seniorské mistrovství profesionálních golfových asociací).

Whirlpool Europe se přejmenovává na EMEA—Whirlpool pro Evropu, Střední Východ a Afriku, aby název lépe odrážel rozsah obchodní činnosti.

2011

100 let ve stručném přehledu Whirlpool Corporation slaví své 100. výročí založení.frame-scrollup