Jak proměnit prostor vaší kuchyně

Kategorie: Tipy a inspirace - dubna 2023
  • Zkopírovat odkaz
Jak proměnit prostor vaší kuchyně
Související technologie
Kombinované chladničky Whirlpool s technologií Space Management
Objevit více

Čtení zabere: 2 minuty

Ať už je to proto, že potřebujete proměnu, nebo chcete s novým ročním obdobím či rokem začít znovu, úprava vašeho prostoru může být osvěžující změnou. Vaše prostředí je zásadním prvkem vaší každodenní rutiny, může přímo ovlivnit vaši náladu a duševní pohodu. Pokud zjistíte, že váš domácí prostor je přeplněný nebo má estetický a designový vzhled, který už nechcete, může to mít negativní dopad na vaši duševní pohodu. Váš domov je vaším útočištěm, vaším bezpečným prostorem a kuchyně je obvykle srdcem většiny domácností, kde se společně vaří a kde se scházejí rodiny. Proto je velmi důležité, abyste tento prostor udržovali přesně takový, jaký chcete, ať už jde o výběr konkrétního kuchyňského dekoru, nebo o nabarvení některých skříněk. Proměna kuchyňského prostoru nemusí být drahý ani náročný úkol a s několika tipy a triky budete moci snadno realizovat a udržovat svůj nový design kuchyně.

Tipy na úklid a organizaci

Jakýkoli nepořádek a neorganizovanost mohou vytvářet negativní atmosféru a neprospívají produktivitě. Příliš velký nepořádek může způsobit, že se budete cítit zahlceni nebo si nebudete jisti svým prostorem. Proto důrazně doporučujeme začít s vyklízením nepořádku a odstraňováním veškerého odpadu a také zvážit investici do integrovaných spotřebičů, jako jsou vestavné chladničky. To pomáhá maximalizovat každou místnost a vytváří iluzi, že váš kuchyňský prostor je větší, než ve skutečnosti je. Doporučujeme také zajistit, abyste do kuchyně vpustili co nejvíce světla, světlý a vzdušný prostor vám umožní cítit se energičtěji po celý den.
Dalším skvělým tipem, jak změnit organizaci prostoru, je vytvoření účelných míst pro různé příbory, například vyhrazené zásuvky na koření. Maximálně využijte zásuvky a skříňky tím, že hrnce a pánve zavěsíte na lišty - uvolníte tak spoustu místa, protože se obvykle jedná o nejobjemnější předměty v kuchyni.

Změna uspořádání kuchyně

Zvažte, jaký konkrétní design chcete, než začnete měnit uspořádání kuchyně. Pokud máte nějaké volně stojící spotřebiče, zkuste je přemístit nebo přidat nějaký malý nábytek, jako jsou stoly, židle či malé koberce. Doporučujeme také projít si všechny kuchyňské doplňky, které byste mohli chtít, například kávovar nebo vestavěnou ohřívací zásuvku.
Pokud máte nějaké spotřebiče, které potřebují vyměnit, zvažte nákup nerezových, jsou snadným způsobem, jak dodat kuchyňskému prostoru pocit modernosti. Doporučujeme také obměnit úchytky zásuvek, kování skříněk a kliky dveří, je to jistý způsob, jak dodat kuchyni pocit svěžesti a novoty. To lze aplikovat i na dřezovou baterii, možná to není první věc, která vás napadne, ale výměna staré za novou, lesklou, pomůže, aby váš kuchyňský prostor působil svěže.

Změna výzdoby kuchyně

Jakmile se rozhodnete pro požadované uspořádání, zvažte, zda chcete provést nějaké změny ve výzdobě kuchyně. Natření kuchyňských skříněk jinou barvou může také zcela změnit estetiku vaší kuchyně. Můžete se rozhodnout natřít je všechny jednou barvou, nebo jim jen přidat lesklý povrch. Zvažte jejich natření světlejšími barvami, abyste získali světlou a vzdušnou kuchyni. Teplejší, tmavší tóny vám poskytnou útulnější atmosféru. Instalace osvětlení pod skříňky je také vynikající a snadný způsob, jak kuchyni rozzářit a zároveň jí dodat moderní a elegantní nádech.
Díky drobným změnám budete moci udržet kuchyňský prostor svěží a nový a zároveň zachovat požadovaný design.

Vítejte ve světě Whirlpool, kde pohoda začíná u Vás doma.

Související technologie
Kombinované chladničky Whirlpool s technologií Space Management
Díky technologii Space Management získáte veškerý prostor a flexibilitu, které potřebujete ke snadnému skladování potravin podle svých potřeb.
Objevit více
Související technologie
Kombinované chladničky Whirlpool s technologií Space Management
Díky technologii Space Management získáte veškerý prostor a flexibilitu, které potřebujete ke snadnému skladování potravin podle svých potřeb.
Objevit více