Feng šuej: jak uplatnit tradiční čínskou techniku v kuchyni

Kategorie: Životní styl - října 2023
  • Zkopírovat odkaz
Moderní kuchyně zařízená podle techniky a postupů feng šuej

Čtení zabere: 3 minuty

Kuchyně je základním prostorem pro byt či dům a musí být organizována způsobem, který usnadňuje každodenní život, abyste mohli své recepty a jídla připravovat praktickým způsobem. Abychom vám s touto aplikací pomohli, uvádíme několik jednoduchých tipů, jak si uspořádat kuchyň a proměnit tak svůj domov v přívětivější prostor.

Jaká je ideální barva pro kuchyně?

U kuchyňských stěn je hlavním doporučením jít do velmi světlých barev, jako je bílá nebo béžová. Tyto barvy odlehčují prostředí a přinášejí pocit čistoty a jednoduchosti prostředí.

Ale nebojte se, barvu můžete použít v dekorativních detailech a vašem nádobí. Červená, žlutá, fialová a modrá mohou být použity jako barevné a světelné body v prostředí.

Pamatujte, že jsou to jen tipy, nic vám nebrání dát si na zeď výrazné barvy a zaměřit se na světlejší předměty. Nebo se odvážit k odvážnějším kombinacím výrazných barev.

Jaké je nejlepší osvětlení do kuchyně?

Osvětlení kuchyně je pro plynulost tohoto prostoru zásadní, ideální je tedy mít případné závěsy roztažené po celý den. Nejlepší je navíc investovat do jasného osvětlení se zářivkovými bílými světly, které prostředí prosvětlí a usnadní vám vidět každý kout vašeho dne.

Organizace kuchyně vyžaduje skříňky a police

Ideální věcí při organizování kuchyně je myslet na dobrou strukturu skříněk nebo polic, protože právě ty vám usnadní den. Je důležité mít dobrou strukturu pro uložení věcí, které nepoužíváte moc často, stejně jako předměty, které vyžadují zvláštní péči.

Potraviny navíc potřebují dobrou skříň, která je ochrání před nadměrným světlem a vlhkostí. Nakonec jich nikdy nemůžete mít příliš mnoho. Je však také důležité porozumět struktuře vaší kuchyně, aby skříňky nevytvářely pocit menšího prostoru.

Kuchyně je prostorem pro oběh, přípravu jídel a mnoho domácích činností, takže to musí být prostor péče a náklonnosti. Investujte do květin, obrázků, symbolických magnetů a dalších předmětů, které mají pro vás a vaši rodinu emocionální hodnotu.

Správné uspořádání kuchyně ji také promění v pečovatelský prostor, díky kterému pocítíte pozitivní dopad na různé aspekty vašeho každodenního života.

Vítejte ve světě Whirlpool, kde pohoda začíná u Vás doma.