Čaje na zimu: recepty na zahřátí

Kategorie: Tipy a inspirace - října 2023
  • Zkopírovat odkaz
Čaje na zimu: recepty na zahřátí
Související technologie
Indukční varné desky s technologií 6. SMYSL
Objevit více

Čtení zabere: 3 minuty

V zimě není nic lepšího na zahřátí než lahodný domácí čaj. Zázračné recepty na čaje, které vám pomohou zapomenout na zimu a zůstat v pohodě. Jak si připravit čaj ze zázvoru, skořice, citronu a hřebíčku, heřmánkový čaj, mátový čaj nebo čaj z citronové trávy.

Čaj ze zázvoru, skořice, citronu a hřebíčku

Čaj ze zázvoru, skořice, citronu a hřebíčku má kromě toho, že je velmi chutný, také další prospěšné účinky. Je dokonalým termogenikem, protože zrychluje metabolismus tím, že zvyšuje výdej kalorií, a navíc napomáhá procesu trávení . To je dobré, že?

Složení:
3 polévkové lžíce strouhaného zázvoru
6 polévkových lžic cukru
3 kousky skořicové tyčinky
3 lžíce hřebíčku
1 celý citron
1 hrnek koňaku
1 litr vody

Jak připravit:
Zázvor nastrouhejte nebo nakrájejte a dejte stranou. Vymačkejte citron a dejte stranou. Nastrouhejte nebo oškrábejte citronovou kůru a dejte stranou. Zkaramelizujte cukr a poté vše smíchejte dohromady, kromě koňaku. Jakmile se voda v konvici nebo pánvi začne vařit, stáhněte ji z ohně a přidejte koňak.

Heřmánkový čaj

Jeden z nejznámějších čajů na uklidnění od každodenního shonu. Je velmi chutný, ale také tento čaj posiluje imunitu, je skvělý proti žaludečním potížím a průjmům, navíc pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.
A navíc je velmi snadný k přípravě. Není v tom žádné tajemství.

Složení:
1 čajová lžička heřmánku
1 šálek vody

Jak připravit:
Vložte vodu do hrnce a zapněte funkci automatického vaření na indukční varné desce Whirlpool i100. Po uvedení do varu ji vypněte. Vodu nalijte do heřmánku. Přikryjte a nechte louhovat přibližně 7 minut. Poté ji stačí scedit a je připravena k pití, zatímco si vychutnáváte čtení pěkné knihy nebo poslech uklidňující hudby.

 

Mátový čaj

Mátový čaj má mnoho výhod. Máta peprná totiž obsahuje karvon, sloučeninu s protikřečovými účinky. Pomáhá zmírňovat křeče trávicího traktu, špatné trávení, plynatost a může zlepšit syndrom dráždivého tračníku, jako je nadýmání a bolest.

Složení:
500 ml filtrované vody pokojové teploty (2 šálky)
15 až 20 lístků máty (obyčejná máta, máta peprná nebo obojí)
1 čajová lžička medu (volitelně)
2 plátky citronu
2 lžičky citronové šťávy (nepovinné)

Jak připravit:
Oddělte lístky máty od větviček. Velmi jemně je omyjte, abyste z nich neodstranili éterické oleje. V hrnci ohřejte vodu k varu pomocí funkce automatického vaření na indukční varné desce Whirlpool i100. Odstavte vodu z plotny a přidejte lístky máty. Nechte ji 5 minut macerovat (čím déle, tím silnější bude). Pokud jej máte rádi, přidejte med. Čaj podávejte s lístky máty nebo bez nich. A pokud chcete čaj inovovat, můžete do šálku přidat citronovou šťávu nebo plátky citronu.

Čaj z citronové trávy

Citronová tráva, bohatá na fenolické látky a flavonoidy, má přírodní vlastnosti, které mají uklidňující, sedativní, relaxační, protikřečové, analgetické, protizánětlivé a především antioxidační účinky.
A stejně jako heřmánkový čaj , je poměrně jednoduchý na přípravu.

Složení:
1 čajová lžička nasekané citronové trávy
1 šálek vody

Jak se připravuje:
V hrnci přiveďte vodu k varu. Po uvedení do varu vypněte indukční varnou desku. Zalijte bylinky vodou. Přikryjte a počkejte přibližně 10 minut. Sceďte a podávejte

Připravte se na zahřátí v letošní zimě!

Vítejte ve světě Whirlpool, kde pohoda začíná u Vás doma.

Související technologie
Indukční varné desky s technologií 6. SMYSL
Objevte naše indukční varné desky Whirlpool s technologií 6. SMYSL a připravte si lahodné čaje pro vaši pohodu.
Objevit více
Související technologie
Indukční varné desky s technologií 6. SMYSL
Objevte naše indukční varné desky Whirlpool s technologií 6. SMYSL a připravte si lahodné čaje pro vaši pohodu.
Objevit více