Proč skandinávský design dokáže uvolnit zaneprázdněnou mysl

Kategorie: Životní styl - října 2022
  • Zkopírovat odkaz
Proč skandinávský design dokáže uvolnit zaneprázdněnou mysl
Související technologie:
Design Whirlpool W Collection
OBJEVIT VÍCE

Čtení zabere: 2 minuty

Skandinávská estetika se soustředí na vyvážení funkce domu s jeho formou a designem. Vychází z přesvědčení, že naše domovy mohou být krásné i praktické, aniž by působily přeplněně. Poskytnutí prostoru našim domovům a jejich vybavení nadčasovými kousky pomáhá uklidnit zaneprázdněnou mysl a navodit pocit klidu.

Použití světlých barev

Odkud se vzala tato filozofie? Tradiční severské domy byly často tmavé kvůli dlouhým zimám, takže bylo důležité přidat světlé barvy, aby se to vyvážilo. Historicky byly domy také malé, takže bylo potřeba zjednodušeného minimalistického stylu nábytku, který nezabírá příliš mnoho místa a nepohlcuje to málo světla, které tam bylo. Od počátku hnutí severského designu v 50. letech 20. století došlo k prudkému nárůstu tohoto stylu, který se z "trendu" stal v současnosti základním způsobem života, protože stále více lidí objevuje výhody spárovanějšího vzhledu, který je citelně spojen s přírodou.

5 tipů, jak vytvořit uklidňující domov ve skandinávském stylu

Základní principy jednoduchosti a praktičnosti ve spojení s krásnou estetikou jsou i dnes důležité pro vytvoření domova, který pozitivně ovlivňuje naši pohodu. Kdo by nechtěl za sebou zavřít vchodové dveře a cítit se okamžitě odpočatý? Zde je našich 5 nejlepších tipů, které vám pomohou začít:                  

 

  1.  Používejte tlumené barvy. Používejte měkké, teplé a neutrální barvy, jako je bílá, šedá a béžová, abyste optimalizovali přirozené světlo ve svém domově. Využití tohoto světla je důležité pro vytvoření domácí pohody prostřednictvím relaxace.
  2. Zvažte přírodní světlé dřevo. Propojte vnitřek svého domova s venkovním prostředím pomocí přírodního dřeva, jako je buk, jasan a světlý dub. Toto propojení je důležité, aby pomohlo vytvořit uklidňující prostředí a rozehřát neutrální barevnou paletu
  3. Vybírejte nadčasové tvary a styly. Skandinávský design se zaměřuje na nábytek, který vydrží, se zúženými nohami a jemnými křivkami. Tyto organičtější měkčí tvary jsou pro naše oči příjemnější než strohé tupé linie a nikdy nevyjdou z módy. Pokud můžete, investujte do jednoho úžasného kusu nábytku, který může působit jako ústřední bod místnosti; například do křesla, u kterého je na výběr z tolika designových ikon!
  4. Zaměřte se na nepřeplněné prostory, méně je více.  Čisté, jednoduché linie jsou charakteristickými znaky tohoto designového stylu. S rušným životem by naše domovy měly poskytovat klid a minimálistický přístup vám může pomoci se uvolnit a zbavit stresu. Vyhněte se objemnému nábytku a přeplněným poličkám ve prospěch lehčího stylu nábytku a několika doplňků, které vám dělají dobře.  
  5. Při minimalističtějším a nepřeplněném prostoru je třeba vzít v úvahu texturu, která dodá teplo a pohodlí. Bez toho může váš domov působit trochu chladně a nepřívětivě. Rozmístěte polštáře z různých materiálů na postaele a pohovky, ale držte se výše uvedených tlumených barev, aby místnost působila soudržně. Na dřevěnou podlahu položte koberec, který pohlcuje zvuk a dodává pocit útulnosti.

Skandinávský design vám může doma opravdu pomoci, je to uklidňující minimalistický styl, který vaší mysli dopřeje odpočinek od náročného dne. Jste připraveni přijmout severský styl?

Vítejte ve společnosti Whirlpool, kde pohoda začíná doma.


Článek pro Whirlpool napsala Katie Seidler, interiérová designérka.

Související technologie:
Design Whirlpool W Collection
Spotřebiče W Colection spojují čistý vzhled s moderní minimalistickou estetikou a nejmodernější technologií pro vysoký výkon bez námahy.
OBJEVIT VÍCE
Související technologie:
Design Whirlpool W Collection
Spotřebiče W Colection spojují čistý vzhled s moderní minimalistickou estetikou a nejmodernější technologií pro vysoký výkon bez námahy.
OBJEVIT VÍCE