Aranžmá ze sušených květin: starobylé a znovuzrozené florální umění jako tvůrčí metoda, jak se zbavit stresu.

Kategorie: Životní styl - května 2022
  • Zkopírovat odkaz
Žena zavěšuje vlastnoručně vyrobené aranžmá ze sušených květin
Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná trouba s technologií CrispFry
Zjistěte více

Čtení zabere: 3 minuty

Všestranná a poutavá aranžmá ze sušených květin jsou jedinečným a výjimečným prvkem mezi nekonečnými návrhy současných bytových dekorací. Proč? Vypadají totiž krásně a jejich výroba je nesmírně uklidňující!

V souladu s přírodou, v harmonii s místem, kde žijete

V obou případech budete při této jemné a delikátní činnosti silněji spojení s přírodou a i s prostorem vašeho domova. Navrhování aranžmá ze sušených květin, které oživí i ta nejméně nápadná zákoutí, vám přinese radost, uvolnění a uspokojení.

Zlaté pravidlo, jak mít styl? Vyberte si květiny v jemných, neutrálních odstínech. Nebo naopak, pokud chcete zapůsobit či ohromit, zvolte odstíny, které připomínají barvy místnosti, v níž bude kompozice umístěna.

Nejen květiny (i artyčoky jsou vítány!)

Kdo z nás někdy nezažil pocit nadšení při sušení růže mezi stránkami knihy? Růže a hortenzie stále patří mezi hlavní představitele aranžmá ze sušených květin.
V poslední době se však v nejnápaditějších kyticích objevují i exotičtější a neobvyklejší rostliny. Jaké například? Květy bavlníku či eukalyptus.

Velmi módní je také zakomponovat do aranžmá voňavé bylinky, které si uchovávají svou vůni i po usušení. Použít můžete také citrusové plody, a pokud máte náladu experimentovat, dokonce i sušené krásné artyčoky.

Krása a klid ze zahrady či terasy pro vás i pro váš domov

Vybírání sušených květin a jejich úprava do nejvhodnějších kombinací je kreativní, klidná a nadmíru uklidňující činnost. Kde začít?

Pro tento typ aranžmá můžete použít květiny, které jste si sami vypěstovali na zahradě nebo na terase: bude potěšením mít je nablízku (a k obdivu!) mnohem déle.
Nejste zrovna rozený zahradník? Nevadí: stačí si sehnat již usušené a popustit uzdu své fantazii při kombinování květin, větviček a listů.

Závěsné věnce: evergreen, ke kterému je třeba se vrátit

Vybaví se vám při pohledu na věnce z jehličnatých větviček zavěšené na dveřích okamžitě Vánoce? Dovedou opravdu rychle navodit sváteční atmosféru. V oblasti bytových dekoraci se z nich však dnes stal trend, který nás provází každým, i všedním, dnem.

Máte nějaké nápady na moderní věnec či girlandy? Doplňte (nebo vyměňte) prvky, jako jsou sušené citrusové plody, kukuřičné klasy nebo květy za bobule, šišky a jedlové větvičky, nebo zkuste vytvořit věnec z květů a listů v barevné škále... třeba s duhovým efektem!

 

Když si doma vytvoříte vlastnoruční sušené květinové aranžmá, věnujete tím trochu svého času tvůrčímu vylepšení vašich obytných prostor s nádechem nápaditého designu.

Jste připraveni vytvořit nové kytice, z nichž bude vyzařovat hřejivý klid?

Vítejte ve světě Whirlpool. Tvoříme pro vaši pohodu.

Zkusme si zarámovat přírodu do obrazů ze sušených květin!

Pokud hledáte něco nápaditějšího, můžete květiny usušit a umístit do rámu. Ty pak dodají místnostem nádhernou atmosféru a při jejich výrobě můžete strávit skvělé odpočinkové odpoledne a zbavit se tak stresu.

Tradičně tyto kompozice vznikají tak, že se květiny (ale také listy a jednotlivé okvětní lístky) připevňují na základ z pevného kartonu, rýžového papíru nebo látky, který se zarámuje.
K aranžování květin a listů můžete použít také jedinečné průhledné skleněné rámečky. Kompozice se po zhotovení a zavěšení na zeď jakoby vznáší v prostoru a místnost krásně projasní.

Skleněná dóza plná květin nebo jediná výrazná větvička ve váze?

Napadlo vás někdy vyzdobit si koupelnu tak, že na poličku umístíte malé skleněné dózy naplněné okvětními lístky, větvičkami, květy nebo sušenými poupaty?

Je to jednoduché, ale efekt je opravdu překvapivý.
Nebo můžete zkusit naaranžovat několik větviček s květy bavlníku do velké průhledné vázy: základní, ale velmi elegantní výstavní kompozice, jejíž vytvoření vyvolá příjemný pocit. Může se zdát, že výběr tvarů a úprava délek větví je triviální činnost, ve skutečnosti však tvůrci přináší pocit uvolnění a uspokojení.

Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná trouba s technologií CrispFry
Funkce CrispFry představuje jedinečný způsob, jak si vychutnat smažení dokřupava na malém množstvím oleje nebo bez něj. Jídlo je díky ní chutné a zdravé a navíc je to neotřelý způsob, jak sušit květiny!
Zjistěte více
Súvisiaca technológia:
Mikrovlnná trouba s technologií CrispFry
Funkce CrispFry představuje jedinečný způsob, jak si vychutnat smažení dokřupava na malém množstvím oleje nebo bez něj. Jídlo je díky ní chutné a zdravé a navíc je to neotřelý způsob, jak sušit květiny!
Zjistěte více