Četba a poslech hudby doma: vzácný čas pro sebe

Kategorie: Čas pro sebe - května 2022
  • Zkopírovat odkaz
Thuis lezen en muziek luisteren: kostbare me-time voor jezelf
Související technologie:
Myčka nádobí s technologií NaturalDry
Zjistěte více

Čtení zabere: 3 minuty

Domov je také ideálním místem pro rozvíjení mysli prostřednictvím potěšení z činností, jako je hudba a četba. Patří čtení knih a poslech hudby doma k vašim každodenním zvyklostem? Nebo jste se jim ještě nezačali věnovat? Zde najdete několik dobrých důvodů, proč je zařadit (nebo si je ponechat) ke svým běžným činnostem: stojí to za to!

Protože jsou účinnými kulturními prostředky pro zmírnění stresu

Hudba i četba působí jako silný kulturní antistresový prostředek. Poslech oblíbené hudby nebo půlhodinové pohlcení četbou dobré knihy vám rychle sníží hladinu stresu. Až tedy přijdete domů, věnujte trochu času odpočinku a načerpejte nové síly při poslechu oblíbené hudby, díky níž pak připravíte skvělou večeři. A po večeři, při čekání, než myčka dokončí svou práci? 
Zklidněte se u nějakého dobrého čtení - díky tomu se uvolníte a až bude čas jít spát, usnete klidně jako dítě.  


 

Protože aktivují empatii a sebepozorování neboli introspekci

Čtení, zejména beletrie, pomáhá rozvíjet empatii (slavnou schopnost vžít se do pocitů druhých!). Je to také skvělý způsob, jak se naučit nahlédnout do svého nitra a lépe se poznat
K introspekci pomáhá také poslech písní nadaných písničkářů, umělců a kapel. 

Už jste někdy četli román nebo poslouchali text písně a říkali si: „Není to náhodou o mě?

Je to tak: díky beletrii a písním se můžeme setkat s příběhy, postavami a formulacemi, v nichž se poznáváme, které nás inspirují, a které nám dokonce pomáhají žít klidněji, stejně jako nejslavnější příručky o osobním růstu.
Uvelebte se na pohovce, nasaďte si sluchátka nebo se začtěte do příběhu - možná z toho vyjdete jako lepší člověk! 
 

Proč jsou hudba a četba ideálními společníky pro domácí odpočinek?

Udělat si čas pro sebe je nezbytné, i když někdy se schopnost skutečně vypnout a užívat si domova zdá jako nesplnitelný úkol. Čtení a poslech hudby mohou příjemným a někdy i překvapivým způsobem pomoci k odpočinku. Jak?
Na jedné straně dodávají hodinám domácího odpočinku nádech energie, exotiky a zázraků, na straně druhé nás také dokáží propojit s tou nejpůvodnější a nejhlubší částí nás samých. 
Ano, hudba a knihy mají tuto dvojí sílu: vnášejí do každodenního života závan radostné lehkosti a naplní ho novým, zvláštním povědomím. 

Pokusme se pochopit jejich význam v běžném každodenním životě.

Protože jsou to prostory pro svobodu a objevování

Při výběru poslechu hudby nebo četby se můžete stoprocentně a bez kompromisů řídit svým vkusem a momentálními potřebami. Nemusíte se nikomu zavděčit. 
Můžeme znovu objevovat staré lásky, jako je četba nebo alba, která jsme milovali kdysi, nebo se seznámit se zcela novými literárními žánry a melodiemi. 

Možná se objeví i nějaká nečekaná láska

I když nemáte poezii zrovna v lásce, může vás například zaujmout japonské haiku. Nebo jako milovníky rocku vás možná uchvátí smyslné kouzlo bossa novy a jazzu (tip: pokud chcete těmto stylům přijít na chuť, pusťte si je jako zvukovou kulisu, když vaříte - skvěle se hodí pro tvořivé chvíle u plotny!). 

 

 

Knihy a hudba jsou neocenitelnými společníky, kteří „smývají prach našeho každodenního života“ a otevírají nám nové obzory, aniž bychom museli opustit obývací pokoj. 
Pokud navíc milujete fyzické předměty, knihy a desky se nakonec stanou nedílnou součástí vašeho prostoru a díky nim bude váš domov ještě útulnější a jedinečnější.

Jste připraveni naplnit okamžiky, které chcete věnovat sami sobě, také trochou příjemné hudby a knihami?

Vítejte ve světě Whirlpool. Pohoda začíná u vás doma. 


Vítejte ve světě Whirlpool. Tvoříme pro vaši pohodu.

Související technologie:
Myčka nádobí s technologií NaturalDry
Technologie NaturalDry vám umožní nerušeně si vychutnat oblíbenou knihu nebo písničku díky automatickému otevření dvířek na konci programu, které zajistí lepší a přirozenější sušení.
Zjistěte více
Související technologie:
Myčka nádobí s technologií NaturalDry
Technologie NaturalDry vám umožní nerušeně si vychutnat oblíbenou knihu nebo písničku díky automatickému otevření dvířek na konci programu, které zajistí lepší a přirozenější sušení.
Zjistěte více