Udržitelnost? Rozkveťte mezi zdmi vašeho domova!

Kategorie: Tipy a inspirace - května 2022
  • Zkopírovat odkaz
Pračka šetřící vodu
Související technologie:
Pračka s technologií Steam Refresh
Zjistěte více

Čtení zabere: 3 minuty

Povědomí o životním prostředí, harmonie a redukce zbytečností. To jsou pilíře domova (a života), který respektuje Zemi a její zdroje. Odstranění odpadu a snížení zbytečné spotřeby v domácnosti i mimo ni je zásadní pro podporu udržitelnosti a ochranu zdrojů naší planety. Když se zbavíte zbytečností, pomůže vám najít to najít správný prostor pro sebe a své potřeby, jako jsou např. pohodlí a domácí pohoda.

Se správnou technologií je udržitelnost snadná

Snížit spotřebu neznamená vzdát se blahobytu: vždy je třeba co nejlépe využít dostupné zdroje.
Ve společnosti Whirlpool si uvědomujeme, že úspora energie a snižování všech druhů odpadu patří v současné době mezi priority udržitelného života, stejně jako hledání pohodlí a klidu v prostředí vašeho domova. Proto navrhujeme spotřebiče, které využívají pokročilé technologie, aby usnadnily ekologickou transformaci u vás doma a aby vás prakticky, pohodlně a efektivně doprovázely v každodenním životě.

Fresh Box+ a 6TH SMYSL Fresh Control: spojenci proti plýtvání potravinami

Například technologie Fresh Box+ v chladničkách Whirlpool optimalizuje skladování ovoce a zeleniny po dobu až 15 dnů (1). Jak? Tím, že umožňuje nastavit úroveň vlhkosti uvnitř přihrádky podle jejího obsahu. Ovoce a zelenina tak vydrží po delší dobu optimálně čerstvé.

Pro podporu účinnějšího uchovávání potravin vytvořila společnost Whirlpool také systém 6. SMYSL Fresh Control, který automaticky vstoupí do nastavení a vrátí teplotu uvnitř chladničky na optimální úroveň po náhlých změnách (např. po otevření dveří a/nebo při doplňování ledničky). To pomáhá udržovat optimální prostředí pro zachování čerstvosti potravin po delší dobu.
 

Omezení plýtvání jídlem je možné

Podle odhadů Evropské komise se každoročně vyprodukuje 88 milionů tun potravinového odpadu, což má velký dopad na emise CO2. Proti plýtvání jídlem však můžete bojovat tím, že budete věnovat pozornost svým každodenním činnostem, jako je kontrola etiket na potravinách a skutečnosti, že nejprve zkonzumujete výrobky s končící lhůtou spotřeby.


Je mnoho věcí, na které je třeba myslet, a i ten nejpečlivější člověk může být občas roztržitý. Proto může správná technologie vhodně doplňovat správné návyky, díky nimž bude váš život snazší a zdravější. 

Úspora vody: drahocenný zdroj

Pravděpodobně už jste si osvojili dobrý zvyk nezdržovat se ve sprše a nenechat puštěnou vodu, když si čistíte zuby nebo se holíte. Takto můžete ušetřit až 6 litrů vody za minutu.

Jak dále optimalizovat spotřebu vody v domácnosti?
Zvykněte si plánovat praní a mytí nádobí po naplnění kapacity spotřebiče a upřednostňujte úsporné prací a mycí programy ECO
Sledujte své systémy a instalace a snažte se co nejdříve opravit netěsnící kohoutky a odtoky. 
I v tomto případě je technologie neocenitelným zdrojem, který pomáhá zjednodušit úsporu vody v domácnosti. Například technologie Water Save v pračce Supreme Silence je navržena tak, aby zaručila mimořádnou úsporu vody: až -59 % (2) vody spotřebované v každém pracím cyklu (-38 litrů na jedno praní). Jak to funguje? Oběhové čerpadlo se aktivuje ve fázi máchání: dokonalých výsledků máchání se dosáhne rozstřikováním vody přímo na prádlo namísto plnění bubnu. Takto je možné použít méně vody a zajistit vynikající výsledky máchání bez zbytků mýdla.
 

Co když je oblečení nošené, ale nepotřebuje pořádně vyprat?

Program Steam Refresh využívá pouze páru (místo desítek litrů vody potřebných pro běžné praní) a trvá pouhých 20 minut. Jak to funguje? 

Pračka vytváří proud páry, která proniká do vláken, odstraňuje nepříjemné pachy a vyhlazuje záhyby(6) na oděvech, a to při výrazně snížené spotřebě. 

Vítejte ve světě Whirlpool. Tvoříme pro vaši pohodu.

Ideální praní: bez plýtvání, maximální svěžest díky funkcím Autodose a Steam Refresh

 Společnost Whirlpool použila technologii 6. SMSYL také u praček Supreme Silence. 
Vy naplníte pračku a o zbytek se postará důmyslný systém senzorů. Tato technologie sama zjistí množství prádla v pračce a vypočítá potřebné množství vody.

Výsledek? Při každém praní ušetří až 45 % energie a 60 % vody (3), a i přesto vám zaručí optimální prací výsledky praní.                Kromě toho je také možné snížit plýtvání díky funkci Autodose. Ta rozpozná optimální množství pracího prostředku potřebné pro každé praní s chrání před nadměrnou spotřebou prášku. Díky tomu je každé praní úspornější a zároveň snižuje riziko, že na prádle zůstanou zbytky pracího prostředku. Při každém praní vám tato funkce ušetří 30 % pracího prostředku (4): užijte si až 26 dokonalých praní (5) bez nutnosti doplňování! 

(1) Na základě úbytku hmotnosti a vzhledu, s ohledem na běžné ovoce a zeleninu. Interní testování.

(2) Testováno na cyklech Full Load (plná pračka) 45 min, Cotton (bavlna), Mixed (směs) a ECO 40-60 s a bez funkcí WaterSave (úspora vody) a 6. smysl | zkrácená verze: *Testováno na cyklu ECO 40-60 s funkcí WaterSave a 6. smysl a bez nich.

(3) Testováno s bavlnou na cyklech Eco 40-60 a Cotton (bavlna) při 40°, s a bez funkce 6. smysl, úspora závisí na použitém cyklu a míře naplnění. Platí pouze pro modely v energetické třídě A.

(4) Ve srovnání s doporučeným dávkováním většiny prodávaných (koncentrovaných) tekutých pracích prostředků.

(5) Při použití nádržky na tekutý prací prostředek s množstvím náplně 5 kg (normativní náplň Cotton (bavlna) podle normy IEC 60456) a pracího prostředku s koncentrací 4X (Mid 20<ml<35).

(6) Výsledky se mohou lišit v závislosti na stavu tkanin.

Související technologie:
Pračka s technologií Steam Refresh
Šetřete vodou, časem a energií díky technologii Steam Refresh, která obnovuje svěžest vašich oděvů a zabraňuje zbytečnému praní. Stačí k tomu méně než dvě sklenice vody a pouhých 20 minut.
Zjistěte více
Související technologie:
Pračka s technologií Steam Refresh
Šetřete vodou, časem a energií díky technologii Steam Refresh, která obnovuje svěžest vašich oděvů a zabraňuje zbytečnému praní. Stačí k tomu méně než dvě sklenice vody a pouhých 20 minut.
Zjistěte více