Zelená zákoutí v domácnosti, která vnesou přírodu k vám domů

Kategorie: Životní styl - května 2022
  • Zkopírovat odkaz
Žena ukazuje své nejlepší pokojové rostliny
Související technologie:
Technologie varných zón Flexi Side
Zjistěte více

Čtení zabere: 2 minuty

Jejich pozorování nám přináší klid a péče o ně nás naplňuje uspokojením: rostliny jsou cenným zdrojem pro klid a pohodu domova. Jejich přítomnost nám prospívá a dodává krásu a osobitost zákoutím v interiéru nebo na balkónech. Zde je několik trendů pro zelený domov s několika netradičními nápady.

Interiérová zenová zahrádka: nápad z Japonska, jak se znovu spojit sám se sebou

Zenová zahrádka? Vypadá skvěle i v interiéru a skvěle se hodí na podlahu nebo k vyplnění části místnosti, ve které meditujete. Písek, kámen, oblázky, rostliny a další prvky, které zahradu tvoří, mají v japonské tradici blahodárný účinek a ochrannou funkci. Pozorování zenové zahrádky vyčistí mysl od myšlenek a duši naplní klidem. 

Vítejte ve světě Whirlpool. Tvoříme pro vaši pohodu.

 

Interiérová potravinová zahrada: potěšení z pěstování dobrot k jídlu

Stále více lidí se zajímá o pěstování rostlin, které dobře vypadají a také dobře chutnají, na okenních parapetech a balkonech a v místnostech uvnitř svých domovů.
Pokud máte okna vystavená slunečnímu svitu po mnoho hodin denně, můžete v květináčích pěstovat chilli papričky a salát, který se honosí krásnými, dekorativními zelenými listy. A pokud nemají dostatek světla, můžete využít unikátních lamp. 

Džungle v domácnosti: zelené domácí prostory

 Interiérová džungle je jedním z fascinujících trendů v oblasti pokojových rostlin, protože dává prostor svěžímu a skutečně luxusnímu vzhledu. Seskupením mnoha hrnkových rostlin různých velikostí a hrou s květináči zavěšenými na stěnách a stropě můžete vytvořit úchvatné domácí prostředí. Pokud se chcete řídit tímto scénickým stylem, je třeba především vybrat si rostliny, které se nejlépe hodí ke světlu v místnosti. 

Hydroponie: když rostliny rostou bez půdy

Hydroponie není jen módní trend, ale přirozená pěstitelská technika, kterou lze využít pro okrasné i jedlé rostliny. Při hydroponii se nepoužívá půda, ale kořeny rostou na jílovitém, slámovém nebo vláknitém substrátu nebo jsou ponořeny přímo do vody obohacené živinami. Moderní hydroponie často spoléhá na květináče, světla a speciální technologie. Přesto lze o rostliny, jako je Anthurium, snadno pečovat pomocí jednoduché hydroponické metody: vizuální efekt kořenů ve skleněné nádobě je velmi působivý. 

Vertikální stěna v interiéru: kousek přírody na nečekaném místě

Stěna (nebo její část), na které rostou rostliny,  vždy překvapí. Někdo si zavěsí řadu polic, na které umístí květináče, jiný zvolí stohovatelné květináče a další využije rady specializovaných zahradníků. Krása vertikální zahrady spočívá v tom, že přináší trochu vegetace tam, kde byste ji nečekali. Výsledek je neobyčejný a nikdy se neokouká.

Související technologie:
Technologie varných zón Flexi Side
Na varnou desku rozmístěte tolik hrnců, kolik jen chcete. Technologie Flexi Side kombinuje varné zóny pro maximální flexibilitu. Vy si doma můžete volně rozmístit zelené plochy.
Zjistěte více
Související technologie:
Technologie varných zón Flexi Side
Na varnou desku rozmístěte tolik hrnců, kolik jen chcete. Technologie Flexi Side kombinuje varné zóny pro maximální flexibilitu. Vy si doma můžete volně rozmístit zelené plochy.
Zjistěte více