Jak bojovat proti stresu pomocí relaxace

Kategorie: Čas pro sebe - prosince 2022
  • Zkopírovat odkaz
Žena pročišťuje svou mysl
Související technologie:
Technologie Chef indukčních varných desek
Objevit více

Čtení zabere: 2 minuty

Abychom snížili úroveň stresu, který do našeho života přináší rušný život, je nutné uvolnit tělo i mysl aktivací přirozených a spontánních reakcí našeho nervového systému. Existuje několik nástrojů, s nimiž můžeme experimentovat, abychom se posunuli tímto směrem: od dechových technik po cvičení jógy, od meditace po všímavost - obecně všechny disciplíny, které prospívají pohodě, ale zejména harmonii mezi myslí a tělem.

Jak se zbavit stresu

Pro mnohé z nás relaxace v každodenním životě znamená s pohovku a ponoření se do nějakého seriálu nebo filmu. To však bohužel má jen malý vliv na naši hladinu stresu. Abychom naopak aktivovali relaxaci jako automatickou reakci našeho těla, je třeba pracovat na hlubokých stavech uvolnění a dělat to vědomě. Abychom zastavili stres, musíme snížit srdeční tep, krevní tlak a zároveň by mysl měla být přítomná a naslouchat, ne "opičí mysl", jak nás k tomu vede každodenní život.

Klíčem k úspěchu je experimentovat

Při výběru cvičební disciplíny, meditační aplikace nebo odborníka, na kterého se obrátíme, musíme mít na paměti, že každý z nás je jiný a proto má jiné potřeby. Správná technika je prostě ta, která nejlépe souzní s našimi návyky, s našimi povahovými rysy. Z tohoto důvodu bychom na začátku mohli experimentovat s praktikami, které nám nevyhovují. Snažte se ale nepřestávat experimentovat, protože jakmile najdete metodu, která vám vyhovuje, zjistíte, že vám den za dnem přináší velký užitek v podobě snížení stresu, zlepšení kvality spánku, zvýšení chuti do činnosti a zvýšení energie, což celkově dává větší pocit rovnováhy a pohody.

Začněte tuto cestu hledáním praxe nebo disciplíny, která vás může provázet. Hledáním něčeho, co cítíte jako své, ať už s digitální podporou doma nebo ve specializovaném centru. Někdo bude hledat pomalé nebo statické praktiky, aby našel klid, někdo bude potřebovat živé disciplíny nebo aktivní procházky: to, co musí zůstat v centru vašeho pátrání, je vědomý pohyb. Mysl, která se pohybuje tam, kde se pohybuje tělo.

Vítáme vás ve světě Whirlpool, který je stvořen pro vaši pohodu.


Článek pro Whirlpool napsala Federica Caronna, učitelka vinjása a jin jógy, lektorka Somatic Competence® trauma-informed Yoga.

 

Související technologie:
Technologie Chef indukčních varných desek
Pověřte technologii Chef kontrolou úrovně výkonu varné desky a věnujte čas sobě a své pohodě!
Objevit více
Související technologie:
Technologie Chef indukčních varných desek
Pověřte technologii Chef kontrolou úrovně výkonu varné desky a věnujte čas sobě a své pohodě!
Objevit více