Denní úleva od stresu a jak najít svůj vnitřní klid

Kategorie: Čas pro sebe - října 2022
  • Zkopírovat odkaz
Denní úleva od stresu a jak najít svůj vnitřní klid
Související technologie: Zen Inverter
Technologie Zen Inverter
Objevte více

Čtení zabere: 2 minuty

V době, kdy nás e-maily mohou zaskočit kdykoli během dne a kdy se seznam úkolů vrší stejně vysoko jako věž nádobí ve dřezu, je důležitější než kdy jindy vyhradit si čas na odreagování. Když se cítíte méně napjatí, vaše tělo je uvolněné, lépe spíte a celkově se cítíte šťastnější a živější. Kdo by se nechtěl cítit rozzářeněji? S ohledem na to jsme pro vás připravili několik tipů pro pohodu, které vám pomohou zbavit se stresu v domácnosti.

Rozpoznání příčin stresu

Každý se s životními situacemi vyrovnává jinak, ale jakmile si uvědomíme, že stres je jen dočasný, můžeme se snažit o to, abychom se naučili řídit svůj vnitřní zen! Pro začátek musíme najít kořeny svých pocitů. Příčinou stresu může být několik věcí, včetně osobních vztahů a výchovy dětí, sladění profesního života a napjatých termínů, finančních problémů a dokonce i našeho zdraví. Rozpoznání příčin je prvním krokem na cestě ke zmírnění každodenního stresu.


Stres se může projevovat fyzicky nebo psychicky. Naučit se uvolnit mysl a provádět domácí relaxační techniky je jednou z nejšetrnějších věcí, které pro sebe můžete udělat. Někdy je nejproduktivnější, co můžete udělat, sednout si a na chvíli nechat maličkosti plavat.

Cvičení a stres

Pomáhá cvičení zmírnit stres? Určitě. Cvičení uvolňuje v těle endorfiny - neboli chemické látky navozující dobrý pocit - a snižuje hladinu kortizolu a adrenalinu, tedy stresových hormonů. 
Když jste ve stresu doma, 10 minut denně věnovaných protahování ztuhlých svalů nebo 20 minut rychlé procházky kolem bloku s vámi může udělat zázraky. I každodenní cvičení a soustředění se na pohyb vašeho těla vám pomůže uvolnit mysl a je nezbytné pro zdravý spánek. Pokud dokážete spojit čerstvý vzduch s nějakou formou pohybu, přijmete nejpřirozenější úlevu od stresu, jakou můžete získat. Pravidelné cvičení dokonce snižuje vaši klidovou tepovou frekvenci, což má samo o sobě mnoho zdravotních výhod. 


Je dobře známo, že cvičení má blahodárný vliv na vaše fyzické zdraví, ale může udělat úžasné věci i pro vaše duševní zdraví!

Dopřejte si klid a pohodu

Naučit se využívat chvíle klidu je základem pro to, abychom byli doma pozorní a žili klidnější život. Hluk a ticho mohou mít nečekaný vliv na naši pohodu, zatímco klid a ticho dávají tělu a mysli šanci znovu se sladit. Umožňuje mozku zpracovat uplynulý den a může pomoci zlepšit koncentraci a kapacitu paměti. Pokud můžete, najděte si dvacet minut na to, abyste byli ve své vlastní zóně pohody. 
Domácí relaxace je klíčem k nalezení vnitřního zenu. Možná, že investice do tiché pračky, která zabrání zvuku domácích prací, jež se vám vtírají do klidného času, nebo večerní digitální detox, kdy se vypnete od okolního světa, vám poskytnou úlevu od úzkosti, kterou potřebujete, když jste doma ve stresu.

Přínosy smíchu

Nemá smysl tvrdě pracovat, pokud si nemůžete poté zasloužit odměnu! Všichni jsme vinni - někdy nás stres může přemoci a my nakonec zanedbáváme své blízké, ale kvalitní čas strávený s přáteli a rodinou je důležitější než kdy jindy, když se cítíme zahlceni. Mluvit o problémech s ostatními může pomoci zmírnit zátěž a dokonce vám mohou nabídnout nový pohled na věc.
Pokud se vám to nepodaří, smích s blízkými vám umožní vidět život z té lepší stránky a přirozeně vás zbaví stresu. Smích může posílit vztahy a dokonce zmírnit fyzické napětí v našem těle. Vzpomínáte si na endorfiny - naše chemické látky navozující dobrou náladu? Nejenže se uvolňují, když se smějeme, ale také serotonin, který zlepšuje náladu, a oxytocin, hormon lásky.
Ať už se s rodinou věnujete společné činnosti, jako je vaření, nebo to zkombinujete s cvičením a pobytem v přírodě se svým nejlepším chlupatým přítelem, můžete se naučit přijmout svůj vnitřní zen.

Naučit se odbourávat stres je cesta, která začíná tím, že se doma zaměříte na svou pohodu. Najdeme-li pohyb, který nás nabíjí energií, a využijeme-li klidu, ať už vaříme, nebo ztišíme telefon, či se jen smějeme se svými blízkými, můžeme využít každodenní sílu přirozeného uvolňování stresu. 


Vítejte ve Whirlpoolu, který byl navržen pro vaši pohodu.

Související technologie: Zen Inverter
Technologie Zen Inverter
Vychutnejte si klid v kuchyni díky invertorovému motoru kompresoru naší řady kombinovaných chladniček, který se vyznačuje optimálním výkonem při nízké hladině hluku.
Objevte více
Související technologie: Zen Inverter
Technologie Zen Inverter
Vychutnejte si klid v kuchyni díky invertorovému motoru kompresoru naší řady kombinovaných chladniček, který se vyznačuje optimálním výkonem při nízké hladině hluku.
Objevte více