Síla vyvážené stravy pro vaši pohodu

Kategorie: Tipy a inspirace - března 2023
  • Zkopírovat odkaz
Síla vyvážené stravy pro vaši pohodu
Související technologie:
Kombinované chladničky s technologií 6. SMYSL
Objevit více

Čtení zabere: 3 minuty

Lékaři, odborníci na výživu, a dokonce i média po celá desetiletí zdůrazňovali, že pro zachování zdravého životního stylu je důležitá správná výživa. Zdravé stravování je pro vaši pohodu zásadní, ale ve světě fastfoodu a zpracovaných potravin může být těžké si zdravě vybrat. Naučit se jíst vyváženě však nemusí nutně znamenat, že musíte vyřadit svůj oblíbený čokoládový dort, a neznamená to ani, že se musíte živit saláty. S veškerým dostupným vzděláním o výživě a revolučními kuchyňskými technologiemi v našich domácnostech může být zařazení vyvážené stravy zábavným způsobem, jak objevovat nové recepty a čerstvé potraviny a zároveň se stát celkově silnějšími a zdravějšími.

Upřednostňování čerstvého ovoce a zeleniny

Planeta země je neuvěřitelná a ovoce a zelenina, které na ní rostou, nám poskytují hojnost vitamínů a živin nezbytných pro zdravou výživu. Přínos čerstvého ovoce a zeleniny je nekonečný - od vitamínů A a C, které pomáhají léčit naše tělo a posilují imunitní systém, až po železo, draslík a hořčík, které podporují zdravou krev a kosti. Mohou dokonce pomoci snížit riziko mnoha chronických onemocnění.
Zdravá strava upřednostňuje potraviny s vyšším obsahem vlákniny, vitaminů a minerálních látek, čímž v konečném důsledku vám pomůže cítit se co nejlépe. Zpracované potraviny se sice mohou zdát pohodlnější, zejména v našem moderním rychlém světě, ale často jsou plné nasycených tuků, mají vysoký obsah cukru a soli. Sůl a cukr jsou vysoce návykové a mohou způsobit, že se budeme cítit méně spokojení a budeme mít chuť na další. Bohužel to může vést ke krátkodobým následkům, jako je pocit únavy a letargie při prudkém nárůstu a pádu hladiny cukru v krvi, a dokonce i k dlouhodobým vedlejším účinkům při dlouhodobé nadměrné konzumaci, jako jsou srdeční choroby a cukrovka.

Rozumné stravování a rostlinná strava

Jedním ze způsobů, jak do svého dne zařadit více čerstvého ovoce a zeleniny, je veganská rostlinná strava. Tento udržitelný přístup k jídlu upřednostňuje zeleninu, celozrnné obiloviny, fazole, ořechy a ovoce a má neuvěřitelný vliv na vaši pohodu.

Bílkoviny jsou nezbytné pro obnovu svalů a buněk a jsou důležitou součástí vyvážené stravy. Vybírejte si rostlinné bílkoviny s nižším obsahem tuku, jako je tofu nebo čočka, nebo zajistěte, aby váš jídelníček obsahoval více libového masa a ryb namísto tučných kusů masa. Nemusíte se zavázat ke 100% rostlinné stravě, ale uvážlivější výběr vám pomůže vytvořit vyvážený přístup ke zdravému stravování.

Ovoce a zelenina jsou sice skvělým zdrojem výživy, ale delším skladováním začnou ztrácet svou výživovou hodnotu. Teplý a suchý vzduch může tento proces značně urychlit, proto se doporučuje uchovávat produkty v chladném a vlhkém prostředí, abyste zachovali životnost čerstvého ovoce a zeleniny. Technologie 6. SMYSL společnosti Whirlpool zajišťuje udržování optimální úrovně teploty a vlhkosti. Pokročilé senzory neustále kontrolují úroveň teploty a vlhkosti uvnitř chladničky a aktivně nastavují správnou teplotu a vlhkost.

Všichni se chceme cítit co nejlépe a výživná strava plná plnohodnotných potravin zajistí, že bude dlouhodobě postaráno o vaše zdraví a že budete mít více energie během každodenního života. Přijetím rostlinné stravy se stanete nejen ohleduplnějšími strávníky, ale snížíte svou uhlíkovou stopu a možná objevíte i nové chutné recepty!

Uvědomělé stravování je víc než jen věnovat pozornost jídlu. Je to používání všech smyslů při jídle a povzbuzování k vědomému vaření. Zahrnuje naslouchání svému tělu, jeho signálům hladu a tomu, kdy je plné. Uvědomělé stravování znamená naladit se na to, co vaše tělo žádá, ať už si žádá pochoutku, nebo něco výživnějšího. Vybudování tohoto zdravého stravovacího návyku vyžaduje čas, ale zpomalení a soustředění se na to, co jíte, vás učiní pozornějšími a zlepší váš vztah k jídlu.

Hledání rovnováhy: co skutečně znamená vyvážená strava?

Ani ta nejvýživnější strava plná všech "správných" potravin není skutečně zdravá, pokud není vyvážená. Vyvážená strava se neskládá ze salátů ke každému jídlu, stejně jako nelze za zdravou považovat stravu, která se skládá z jídla s sebou. Jídlo je klíčovou součástí našeho života, od prvního rande po sté výročí, od narozeninových oslav po kulturní slavnosti. Ať už se jedná o rodinný recept předávaný z generace na generaci, nebo experimentujete v kuchyni s novými přístroji, přísadami a postupy - zdravá strava se zaměřuje na rovnováhu. Je nesporně důležité pečovat o svou fyzickou pohodu, ale vyvážená strava se nezaměřuje na omezování. Pokud skutečně přijmete vyváženou stravu, která zahrnuje plnohodnotné potraviny a občasné pochoutky, budete moci žít co nejplnohodnotnější a nejzdravější život.

Vítejte ve světě Whirlpool, kde pohoda začíná u Vás doma.

Související technologie:
Kombinované chladničky s technologií 6. SMYSL
S technologií 6. SMYSL můžete optimálně uchovávat ovoce a zeleninu díky sadě inteligentních senzorů a intuitivních funkcí, které vytvářejí optimální prostředí pro uchovávání potravin.
Objevit více
Související technologie:
Kombinované chladničky s technologií 6. SMYSL
S technologií 6. SMYSL můžete optimálně uchovávat ovoce a zeleninu díky sadě inteligentních senzorů a intuitivních funkcí, které vytvářejí optimální prostředí pro uchovávání potravin.
Objevit více