Ranní rutina pro váš vnitřní klid

Kategorie: Čas pro sebe - listopadu 2022
  • Zkopírovat odkaz
Pár minut meditace denně vám přinese vnitřní klid
Související technologie:
Pračky s technologií ZEN
Objevit více

Čtení zabere: 2 minuty

V dnešním světě stále častěji slýcháme o meditaci a o velkých výhodách, které nám její neustálé praktikování může přinést v každodenním životě. Zvýšená schopnost soustředění, lepší paměť, nižší hladina stresu a kvalitnější spánek jsou některé z hlavních výhod, které získáte, když si vytvoříte malou denní rutinu, zejména pokud ji budete provádět ráno, před začátkem všech každodenních aktivit. Nezapomeňte, že vytvoření rutiny vyžaduje určitý čas, záměr a odhodlání. Zde je několik jednoduchých kroků, kterými se můžete řídit:

1. Rozhodnout se meditovat znamená zavázat se

Meditace se může zdát jako cvičení, které přináší klid, ale někdy může být únavná nebo frustrující. Když usedáme k meditaci, žádáme sami sebe, abychom se oprostili od mechanismů akce a reakce, které si s sebou neseme v každodenním životě, a snažíme se zůstat věrni přijatému závazku. Při meditaci není třeba na nikoho dělat dobrý dojem a je to jedna z mála příležitostí, kdy se můžete setkat s tou nejautentičtější verzí sebe sama: zkuste mít tento koncept na paměti, až budete mít pocit, že se vám hůře daří dodržovat svůj závazek!

2. Udělejte si pohodlí

Vždy se pohybujeme mezi dvěma dimenzemi: prostorem a časem. Když chceme meditovat, chceme se v těchto dvou dimenzích cítit pohodlně. Čas: předem si zvolte délku meditace, může být tři, pět nebo třicet minut. I když se tři minuty mohou zdát krátké, je to vynikající výchozí bod a mnohem důležitější než délka trvání je respekt k přijatému závazku. Prostor: nabízí se, abyste se usadili do pohodlné polohy, na příjemné a klidné místo, ale pravdou je, že zpočátku vám žádné místo a žádné sezení nebude příjemné, proto si dejte čas, abyste toto vědomí na svém těle rozvíjeli.

3. Zůstaňte v poloze, kterou jste našli

Jedná se o jeden z nejsložitějších pokynů. Jakmile se posadíte, začnete pociťovat různé nepříjemné pocity, budete chtít změnit polohu, budete si chtít upravit vlasy atd. Taková je povaha mysli, takzvané opičí mysli: nikdy není spokojená. Když požádáme tělo, aby zpomalilo a sedělo v klidu, všimneme si, jak jsme neustále zvyklí hledat nové a pravděpodobně lepší zážitky. Zkuste sami sobě říct, že je to v pořádku, že můžete zkusit zůstat o něco déle.

4. Zůstaňte s dechem. Buďte svým dechem.

Vždycky dýcháme, ale kdy si skutečně všímáme, jak dýcháme? Dech je dveřmi k meditaci, "předmětem meditace". Mysl potřebuje něco, na co se může soustředit, právě objekt. Dech funguje dobře, protože je vždy přítomen. Zkuste se při nádechu soustředit na slovo nádech a při výdechu na slovo výdech. Pokud mysl bloudí, neznamená to, že nemůžete meditovat, ale že potřebujete cvičit a trénovat pozorování dechu, pozorování tady a teď.

Snažte se dodržovat tyto jednoduché kroky a ještě více se snažte být k sobě laskaví a trpěliví, aby se toto cvičení stalo nejprve rutinou a poté dobrým zvykem.

 

Vítejte ve Whirlpoolu, který byl navržen pro vaši pohodu.

Článek pro Whirlpool napsala Federica Caronna, lektorka vinjása a jin jógy, učitelka Somatic Competence® jógy zaměřené na trauma.

Související technologie:
Pračky s technologií ZEN
Technologie ZEN je navržena tak, aby byla tichá do posledního detailu, a poskytuje mimořádně tichý výkon i během odstřeďování s hlučností pouhých 65 dB - můžete se tak doma soustředit na svou pohodu.
Objevit více
Související technologie:
Pračky s technologií ZEN
Technologie ZEN je navržena tak, aby byla tichá do posledního detailu, a poskytuje mimořádně tichý výkon i během odstřeďování s hlučností pouhých 65 dB - můžete se tak doma soustředit na svou pohodu.
Objevit více