Výpočet úspory energie s nástrojem Youreko

Ušetřete náklady na energii se spotřebiči Whirlpool

Spočítejte si, kolik ušetříte se spotřebiči Whirlpool pomocí interaktivního nástroje Youreko.

Úspory v hlavní roli

Úspory v hlavní roli

V době, kdy jsou náklady na energie velkou a nejistou položkou každé domácnosti, je téma úspor a chytrý výběr udržitelných spotřebičů, které jsou ohleduplné i k naší planetě, zásadní. Možnost spočítat si konkrétní úspory pro daný spotřebič, pro Vaši domácnost a Váš tarif energie je novinkou, která pomůže snadno se orientovat a informovaně se při nákupu rozhodnout.

Co je nástroj Youreko?

Tato inovativní možnost nabízí flexibilní srovnání nákladů na energii spotřebovanou spotřebiči pohodlně, rychle a přehledně na webu whirlpool.cz přímo u daného produktu bez dohledávání a porovnávání. 

Výběr je tak o mnoho jednodušší, protože snadno vidíte, kolik financí ušetříte za dobu předpokládané životnosti spotřebiče. Porovnávána je kombinace pořizovací ceny, odhadované životnosti a nákladů na provoz při zadané frekvenci, z čehož vzejde konkrétní finanční částka úspory. 

Nástroj je k dispozici u všech produktů Whirlpool v kategoriích pračky, sušičky, pračky se sušičkou, myčky a kombinované chladničky s mrazničkou.

Jak nástroj Youreko funguje

- Pro porovnání a výpočet jsou zohledněné všechny spotřebiče na trhu v dané kategorii.
- Kalkulovány jsou náklady na energii a úspory po celou dobu očekávané životnosti spotřebiče.
- Energetické náklady vybraného produktu jsou porovnány s podobnými produkty na trhu.

Výsledky zohledňují následující parametry: spotřebu elektřiny, průměrnou frekvenci využívání, průměrnou životnost výrobku, průměrný tarif a průměrný roční nárůst nákladů na elektřinu.

Jak se vypočítají náklady na užívání v životním cyklu

Náklady na používání po dobu životnosti spotřebiče se mohou lišit v závislosti na vybrané kategorii produktu. K provedení tohoto výpočtu používá Youreko data z oficiálních zdrojů, jako jsou:

- Technický list výrobce, ze kterého je možné zjistit spotřebu elektřiny.
- Údaje organizace Energy Saving Trust se používá k výpočtu průměrného životního cyklu.
- Údaje zveřejněné statistickým úřadem EU - Eurostat naznačují průměrný tarif a každoroční zvýšení tarifu za elektřinu.

Výpočet úspory energie nástrojem Youreko

Příklad propočtu úspory energie

Pračka Whirlpool FFD 8489 BCV EE s kapacitou 8 kg vám během 11 let průměrné životnosti při praní 5x týdně ušetří skvělých 12 490 Kč oproti nejméně úsporné 8 kg pračce na trhu, počítáno při průměrném tarifu 7,93 Kč/kWh. Pokud perete méně často, počítáte s delší dobou životnosti nebo máte jiný tarif, můžete si snadno náklady provozu přizpůsobit.
Doporučení alternativního produktu

Doporučení alternativního produktu

Kalkulátor Youreko kromě výpočtu úspor také doporučuje další možnosti z nabídky Whirlpool v dané kategorii a zákazníky upozorní na modely, které např. při mírně vyšší pořizovací ceně nabízí výrazně vyšší úsporu energie.