logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Tiskové zprávy

15.06.2015
Červen 2015 – Značka Whirlpool uvádí na trh další z klíčových novinek letošního roku − řadu předem plněných praček a sušiček s názvem Supreme Care, která doplňuje rodinu spotřebičů v minimalistickém designu Absolute pro dokonalý soulad celé domácnosti. Spojení nadčasového designu, intuitivního ovládání a inteligentní senzorové technologie 6. smysl udává nejnovější trendy a nabízí tu nejlepší péči o všechny druhy prádla. Rozsáhlé portfolio Supreme Care zahrnuje několik kategorií modelů dokonale sladěných praček a sušiček s unikátním designovým a technologickým vybavením od základních modelů až po ty nejprémiovější.

Stěžejní myšlenkou nové řady praček a sušiček je především klid a pohoda, kterou užitečné funkce a intuitivní ovládání do domácnosti přinášejí a usnadňují tak každodenní povinnosti. To vše ruku v ruce s moderním designem a atraktivním provedením, které vzniká pod taktovkou zkušených odborníků Whirlpool v italské Neapoli (výroba praček) a francouzském Amien (výroba sušiček).

Nová řada Supreme Care je rozdělena do čtyř kategorií (Core, Core+, Premium, Premium+) s ohledem na design a technologické vybavení. V portfoliu si tak vybere ten nejvhodnější model každý zákazník.
Kromě rozdílného provedení dvířek bubnu, které je patrné na první pohled, se modely odlišují také některými funkcemi, nicméně hlavní a zásadní parametry reprezentují celou řadu:

 • Moderní design Absolute
 • Nejlepší energetická třída: pračky v A+++ a více, většina sušiček v energetické třídě A++ a A+++
 • Pokrokové technologie včetně technologie 6. smysl
 • Vysoká kvalita potvrzená automatickou zárukou − 10 nebo 20 let na motor u téměř všech modelů
 • Prvotřídní motor zajišťující extra tichý chod
 • Vysoká kapacita praček (7-12 kg) i sušiček (7–10 kg)
  • Mezi významné novinky se u většiny modelů praček řadí především použití extra tichého motoru s technologií ZEN1, který doposud patřil pouze vrchem plněným pračkám Whirlpool a těší se dlouhodobě velké oblibě. Vysokou kvalitu tohoto typu motoru, který je i díky přímému pohonu nejtišším na trhu2, potvrzuje i fakt, že se na něj poskytuje automatická 20letá záruka.

   Zajímavé a nové jsou také modely praček s označením Premium+, které mají o 15 cm vyšší základnu, a tím pádem výše posazený buben, který se komfortněji obsluhuje.

   V roce 2016 se pak do výbavy nejvyšších modelů řady Supreme Care připojí ještě technologie 6. smysl Live, která zajistí možnost ovládání a kontroly spotřebičů pomocí aplikace na dálku v mobilním telefonu nebo tabletu. Zároveň spolu budou oba spotřebiče propojeny a sušička sama automaticky nastaví ideální program dle právě skončeného konkrétního cyklu praní.

   DESIGN ABSOLUTE: PÁR PRAČKA A SUŠIČKA V DOKONALÉ HARMONII S CELOU DOMÁCNOSTÍ

   Modely z řady Supreme Care se přidávají do rodiny spotřebičů Whirlpool, jejichž společným jmenovatelem je design Absolute. Po volně stojících multifunkčních mikrovlnných troubách JetChef a vestavných spotřebičích v čele s mikrovlnnými a horkovzdušnými troubami jsou jeho prvky poprvé použity i u praček a sušiček, a proto spolu všechny spotřebiče v domácnosti dokonale ladí. Toto provedení reprezentují hranatější linie, minimalizmus a velký textový displej s přehledným zobrazováním. Charakteristickou dominantou je centrální ovládací tlačítko s ikonou technologie 6. smysl. To je hlavním vizuálním i ovládacím prvkem, který slouží k výběru a potvrzení volby. Základním vzhledovým odlišením kategorií modelů praček i sušiček z nové řady Supreme Care je různé provedení masivních 50centimetrových dvířek bubnu.

   Propracovaný design pračky získal cenu 2015 iF Design Award, pečeť výjimečnosti a ocenění za mimořádný design v kategorii domácích spotřebičů.

   Whirlpool Supreme Care - KLÍČOVÉ TECHNOLOGIE

   6. smysl: Inteligentní technologie a intuitivní ovládání

   Senzorová technologie 6. smysl sama vyhodnotí množství náplně v pračce i sušičce a dle toho nastaví potřebné parametry cyklu tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku, úspory energie a v případě praní také vody. Díky tomu není problém spotřebiče s vyšší kapacitou zaplnit jen zčásti, technologie potřebné parametry individuálně upraví pro danou náplň bez jakéhokoliv plýtvání. Při praní je regulována i potřebná doba odstřeďování. U sušiček Whirlpool Supreme Care se technologie 6. smysl stará též o přizpůsobení pohybu bubnu podle typu tkaniny a zároveň monitoruje stupeň vlhkosti prádla. Díky tomu je sušení rovnoměrné a šetrné.

   PRAČKY WHIRLPOOL SUPREME CARE

   Technologie ZEN zajišťuje, aby byla péče o oděvy příjemná a klidná jako nikdy dříve. Praní i odstřeďování je tak tiché, že můžete prát nerušeně i v noci. Pračky Supreme Care s technologií ZEN disponují nejtišším motorem na trhu3. Díky přímému propojení motoru s bubnem a elektronickému řízení jeho pohybu jsou zajištěny minimální vibrace, maximální tichost a prodloužení celkové životnosti. Tu jen potvrzuje automatická záruka 20 let na motory ZEN.

   Unikátní technologie PrecisionCleanTM je založena na přímém vstřikování vody a pracího prášku nebo aviváže skrze trysky v bubnu. Voda s již rozpuštěným pracím práškem tak proniká hluboko do vláken oděvů a praní je efektivnější. Ve druhé fázi je pak stejným způsobem vstřikována s vodou i aviváž. To umožňuje zlepšit péči a zároveň snížit množství potřebné vody a energie.

   PrecisionDoseTM, která je součástí technologie 6. smysl, použije přesné množství pracího prášku nebo změkčovadla pro každý typ programu (20 možných programů). S tímto automatickým dávkováním můžete ušetřit až 12 litrů4 pracího prostředku a vždy použijete správnou dávku pro optimální praníi těch nejchoulostivějších oděvů.


   Pro nejšetrnější péči o oděvy a tkaniny nabízí pračky Supreme Care také technologii SoftMoveTM. Pohyb bubnu přizpůsobený různému typu náplně je k oděvům mimořádně jemný a šetrný, přesto vysoce efektivní.

   S technologií FreshCareTM zůstane prádlo stále svěží! Pokud ho nemůžete z pračky vyjmout hned po skončení programu, FreshCareTM udrží jeho svěžest pomocí nepřetržitého jemného provzdušňovacího pohybu bubnu až 6 hodin po skončení programu.

   SUŠIČKY WHIRLPOOL SUPREME CARE

   Díky speciálnímu programu WoolExcellence jsou sušičky Supreme Care jedničkou v sušení vlny5. Jedná se o nejlepší program pro vlnu na trhu, jehož tajemství spočívá v kombinaci nastavení pomocí senzorové technologie, dynamickém proudění vzduchu a nízké teplotě sušení.

   3DryTechnologyTM zajišťuje vždy rovnoměrné a jemné sušení prádla. Prostorové vzduchové trysky suší efektivně a zároveň zajišťují maximální šetrnost. Nový typ zvedačů s otvory pomáhá vytvářet vzduchové polštáře, které chrání prádlo před pádem do spodní části bubnu, čímž omezují jeho muchlání.

   Pro tu nejlepší péči o oděvy jsou sušičky vybaveny také technologií SoftMoveTM s extra jemnými pohyby bubnu, které jsou přizpůsobeny na míru různým druhům tkanin

   SteamCareTM je ideální řešení, jak předejít pomačkání oděvů. Na konci programu sušení využije zbytkovou vlhkost k vytvoření páry, která vlákna oživí a narovná, díky tomu není nutné žehlení.

   SUPREME CARE PRODUKTOVÉ TIPY

   Pračka a sušička v designu Premium

   Výrazná černá dvířka bubnu, nejvyšší technologické vybavení, neúspornější energetická třída – to jsou hlavní charakteristiky modelů praček a sušiček z kategorie Premium.

   Pračka FSCR 80432 má kapacitu 8 kg, energetickou třídu A+++ - 50 % a možnost až 1 400 otáček. Kromě technologie 6. smysl, motoru ZEN s 20letou zárukou, technologií Fresh Care a Soft Move uživatelé jistě ocení také PrecisionCleanTM, který zajišťuje cílené vstřikování vody a pracího prášku nebo aviváže v různých částech cyklu s cílem těch nejlepších výsledků a nejvyšší efektivity a účinnosti praní.

   Doporučená maloobchodní cena pračky FSCR 80432 je 20 390 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 16 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Sušička HSCX 80530 ve stejné kapacitě 8 kg v nejvyšší energetické třídě A+++. Jednoznačným benefitem je záruka 10 let na spolehlivý SenseInverter motor, který garantuje ten nejefektivnější průběh sušení pomocí technologie 3DryTechnologyTM, jež kombinuje působení nových typů zvedačů s otvory, které míří do bubnu horký vzduch jemně a cíleně. Samozřejmostí je sušení pomocí páry SteamCareTM či nejlepší péče o vlnu díky WoolExcellence.

   Doporučená maloobchodní cena sušičky HSCX 80530 je 22 790 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 18 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Pračka a sušička v provedení CORE+ s kapacitou 9 kg a technologií 6. smysl

   Jednou z vlajkových lodí nové řady Supreme Care v designu Core+ je set modelů pračky FSCR 90423 a sušičky HSCX 90420. Ty jsou díky dokonalému designovému souladu, který reprezentují robustní bílá dvířka bubnu s  vnější lištou v barvě chromu, a stejné kapacitě 9 kg předurčeny stát se ideálním párem v každé domácnosti.

   Pračka FSCR 90423 v energetické třídě A+++ - 20 % a možností až 1 400 otáček disponuje extra tichým motorem ZEN, na který je automaticky poskytována záruka 20 let. Volit lze ze 12 základních a dalších doplňkových programů. Velmi praktická je funkce Fresh Care pro provzdušnění prádla, které nemůžete z pračky vyndat ihned po skončení cyklu. O šetrnou péči o tkaniny bez jejich zbytečného namáhání se postará buben Soft Move.

   Doporučená maloobchodní cena pračky FSCR 90423 je 20 390 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 15 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Do páru je ideální sušička HSCX 90420 s energetickou třídou A++, která nabízí technologické vybavení v čele s parním programem SteamCareTM proti pomačkání prádla. Samozřejmostí je speciální program na sušení vlny WoolExcellence a šetrný pohyb bubnu SoftMoveTM. Na motor SenseInverter je automaticky poskytována záruka 10 let.

   Doporučená maloobchodní cena sušičky HSCX 90420 je 21 590 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 17 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Oba modely jsou k dispozici také v 8 kg variantě – pračka FSCR 8042116 a sušička HSCX 8042027.

   Pračka z řady Core s motorem SenseInverter

   Reprezentantem řady základní řady Core je například model pračky FSCR 70413 v energetické třídě A+++. Ten nabízí kapacitu 7 kg prádla a možnost až 1 400 otáček. Z technologií je samozřejmostí 6. smysl, SoftMoveTM a FreshCareTM pro dokonalou péči o tkaniny. Na vysoce spolehlivý a tichý motor SenseInverter je poskytována záruka 10 let. Do setu s pračkou lze volit model sušičky s tepelným čerpadlem HSCX 70311 se stejnou kapacitou, energetickou třídou A+, technologií 6. smysl a SteamCareTM a zárukou 5 let na motor.

   Doporučená maloobchodní cena pračky FSCR 70413 je 15 590 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 12 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Doporučená maloobchodní cena sušičky HSCX 70311 je 16 990 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 13 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   Supreme Care Premium+ TOP modely vyšší o 15 cm

   Modely praček a sušiček v designu Premium+ jsou na první pohled odlišné také díky speciálnímu podstavci, který posouvá buben a celkovou výšku spotřebičů o 15 centimetrů a tím zajišťuje komfortnější obsluhu a plnění.

   Modely praček a sušiček v kategorii Premium+ budou k dispozici v průběhu podzimu 2015.

   Více informací o pračkách, sušičkách a dalších spotřebičích Whirlpool naleznete na www.whirlpool.cz nebo na www.supreme-care.cz.   [1] Pouze u modelů z řady Core je použit vysoce spolehlivý motor SenseInverter.

   [2] Technologie ZEN poskytuje nejnižší hladinu hlučnosti při odstřeďování na trhu praček do 10 kg do 1 400 otáček za minutu (stav: prosinec 2014).

   [3] Technologie ZEN poskytuje nejnižší hladinu hlučnosti při odstřeďování na trhu praček do 10 kg do 1 400 otáček za minutu (stav: prosinec 2014).

   [4] Až 12 litrů ušetřeného pracího prostředku za rok. 4 kg středně zašpiněného prádla a koncentrovaný prací prostředek. Na základě průměrné velikosti rodiny.

   [5] Test mezi předními evropskými značkami provedený nezávislým švýcarským testovacím institutem Swissa test Testmaterialien AG (Test Report č. 20130292) prokázal, že má technologie Whirlpool nejlepší výkon sušení vlny na základě velikosti náplně doporučené IFU (stav k srpnu 2014).

   [6] Doporučená maloobchodní cena pračky FSCR 80421 je 17 990 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 14 990 Kč vč. DPH bez PHE.

   [7] Doporučená maloobchodní cena sušičky HSCX 80420 je 20 390 Kč vč. DPH bez PHE, průměrná prodejní cena je 16 990 Kč vč. DPH bez PHE.

starší zprávy
frame-scrollup