logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.
 • infografika
  Varné desky
  Základní nabídka Whirlpool zahrnuje elektrické varné desky, indukční varné desky a plynové varné desky.

Technologie elektrických varných desek


Všechny sklokeramickévarné desky, včetně indukčních, se lehce ovládají pomocí Easytronic ovládání s možností volby různých doplňkových funkcí. Bezpečnost ovládání spolehlivě obstará dětská pojistka, po jejíž aktivaci se uzamkne nastavení všech funkcí, a časovač, který slouží pro nastavení doby vaření s automatickým vypnutím. Důležitým bezpečnostním prvkem jsou také kontrolky zbytkového tepla, které svítí po ukončení vaření, dokud teplota plochy desky zůstává vysoká.

Technologie indukčních varných desek


druh desky energetická efektivnost* doba na uvaření 2 litrů vody doba chladnutí **
indukční 90% 5 min. 6 min.
sklokeramické 60% 8 min. 25 min.
plynové 50% 9 min. 14 min.

Výhody indukčních varných desek:

 • krátký čas vaření
 • energetická efektivnost
 • nízká spotřeba energie
 • krátký čas chladnutí a vyšší bezpečnost
 • snadné a přesné ovládání
 • snadná údržba
 • flexibilita vaření (viz. dále flexi zóna)


Speciální funkce indukčních varných desek:

Flexi zóna – Díky této nové funkci bude deska více flexibilní a praktičtější pro vaše každodenní vaření. Na flexi zónu můžete umístit velký hrnec na celou plochu plotýnky, 1 hrnec do zadní či přední části, nebo 2 hrnce najednou, protože není problém nastavit různý stupeň výkonu pro každý hrnec zvlášť.

Power Management – Funkce, která umožnuje zvolit maximální příkon desky s ohledem na vámi použitý jistič. Při nastavení nejnižší hodnoty příkonu je možno desku připojit i na 230V.

Eco Cook – maximální výkon s optimální spotřebou energie, v porovnání s funkcí Power Booster ušetří až 10 % energie.

Power Booster – zabezpečuje velmi rychlý ohřev, při maximálním výkonu se hrnec do 8 minut ohřeje na teplotu 630 °C. Díky exlusivní technologii 6. smysl bude ještě efektivněji využita energie a čas při vaření.

Technologie plynových varných desek


iXelium
Whirlpool představuje unikátní plynovou desku s povrchem iXelium. Jedná se o povrchový materiál vyrobený pomocí nanotechnologie, který vytváří na povrchu desky ochrannou bariéru proti chemickému a mechanickému působení. Tato unikátní technologie zaručuje stálobarevnost, vyšší odolnost, minimalizuje poškrábání a odírání a usnadňuje čištění a údržbu desky. Whirlpool poskytuje záruku 10 let proti zežloutnutí a korozi.

Speciální řada plynových desek Origami dává možnost přizpůsobit varnou plochu individualitě kuchaře. U vybraných modelů je jedna standardní plotna nahrazena speciálním čtyřkorunkovým hořákem pro rovnoměrnější distribuci tepla. K sestavám Origami lze dokoupit soubor plně integrovaných doplňků Origami příslušenství, které se stejně snadno čistí jako používají.

plynová varná deska

Elektrické varné desky


Sklokeramické elektrické varné desky jsou praktické a oblíbené pro svoji bezúdržbovou úpravu a snadné ovládání. Lze je rychle a jednoduše ovládat dotykem anebo pomocí ovládacích knoflíků.

Indukční varné desky


Indukční varné desky V nabídce Whirlpool jsou indukční varné desky, které zaručují rychlé a bezpečné vaření. Princip indukčního vaření spočívá v tom, že mezi ferromagnetickým dnem nádoby, položené na povrchu, a měděnou cívkou, umístěnou pod plotnou, vzniká elektromagnetické pole. Nepřetržitě zahřívá dno nádoby podle stupně nastaveného výkonu.

plynová varná deska

Varné desky DOMINO


Varná deska Domino široká pouhých 30 cm se dodává v různých provedeních: plynová varná deska, elektrická varná deska s litinovými plotnami, sklokeramická varná deska, kontaktní gril se sklokeramickým povrchem a plynová varná deska WOK.

Plynové varné desky


Whirlpool má ve své nabídce desky s povrchem z tvrzeného bezpečnostního skla nebo s kovovým povrchem. Plynové desky jsou kombinované s troubami nebo mohou být umístěny samostatně.

Provedení varných desek


V nabídce jsou indukční sklokeramické a tradiční sklokeramické varné desky s nerezovým rámečkem po celém obvodu desky, nebo pouze s postranními lištami. Popřípadě desky úplně bez rámečku, kde si můžete vybrat mezi variantou zkosených nebo oblých hran. Rám desky je konstruován tak, aby se na něm nezachytávaly hrnce a neusazovaly nečistoty.

frame-scrollup