logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Tiskové zprávy

01.07.2014
Jednoduché, efektivní, úsporné a takřka bez práce. Mytí nádobí v myčce překonalo v minulosti hojně rozšířené mýty a prokázalo řadu nesporných výhod. Docílit toho, aby vám myčka usnadňovala práci co nejdéle, je také jednoduché. Podle Pavla Trky, produktového specialisty společnosti Whirlpool CR, stačí tři rychlé úkony, díky nimž přispějete k lepšímu výsledku mytí nádobí i delší životnosti spotřebiče.
  1. Kontrola filtru je základ

Odpadní filtr v dolní části myčky zachytává větší kousky nečistot například zrníčka z citronů, kosti z ryb či další menší zbytky jídla. Proto bychom jej měli pravidelně kontrolovat a čistit. Filtr lze snadno vyjmout a propláchnout pod tekoucí vodou. Myčky Whirlpool jsou vybaveny speciálním filtrem, který stačí ručně čistit jen dvakrát do roka. Jinak se o sebe filtr postará sám. Je totiž samočisticí a každých 10 sekund automaticky vyčistí vodu, a odstraní tak zbytky jídla. V každém mycím cyklu je voda filtrována až 500x.

  1. Spusťte čisticí program

Jednou či dvakrát ročně je také vhodné pustit myčku naprázdno se speciálním čističem myčky. Například čisticí prostředek na myčku značky Wpro (DDG 700) odstraní nejen mastné usazeniny a zbytky jídla uvnitř myčky, a to i v místech, kam se běžně není možné dostat, ale působí účinně i proti vzniku nepříjemných pachů. Balení 250 g je k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 101 Kč vč. DPH. Myčce můžete také dopřát deodorant, i když ten už je spíše pro efekt, k jejímu správnému fungování nijak nepřispívá.

  1. Nezapomínejte na sůl

Do myčky je kvůli regulaci tvrdosti vody (zjistíte s pomocí lakmusového papírku nebo na nejbližší vodárenské stanici) zapotřebí přidávat také speciální regenerační sůl. Zabraňuje totiž usazování vodního kamene na nádobí i ve vnitřních prostorách myčky, čímž prodlužuje její životnost. Pro zářivě čisté nádobí můžete použít také leštidlo na nádobí, pokud se na jeho povrchu objevují zaschlé kapky vody. Na ty můžete rozhodně zapomenout se speciálním „hodinovým programem Wash & Dry“ a technologií PowerDry značky Whirlpool, který umyje denní množství nádobí za pouhou hodinu. Po skončení programu je vše dokonale čisté a suché. Většina myček vás na nedostatek soli i leštidla sama upozorní signálem na displeji.

Tři hlavní mýty o myčkách

Velká spotřeba vody

Jde asi o nejrozšířenější mýtus ve spojitosti s myčkami, který byl již dávno překonán. Ve skutečnosti lze totiž nádobí dobře umýt již při 6 litrech vody na cyklus. Rovněž lze v tomto ohledu využít i možnost mytí nádobí pouze v horním nebo dolním koši. „Myčky Whirlpool využívají díky programu Eco systém recyklace vody. Ve speciálním zásobníku v myčce se ukládá čistá voda z posledního oplachu, která je přefiltrována a připravena pro předmytí dalšího cyklu. Pokud se tato voda nespotřebuje do tří dnů, automaticky se vypustí,“ vysvětluje Pavel Trka, produktový specialista Whirlpool CR.

Drahý provoz

Na trhu jsou již dnes dostupné myčky spadající do nejvyšší kategorie energetické úspornosti A+++. Myčky nádobí Whirlpool se 6. smyslem automaticky měří stupeň znečištění vody a podle toho přizpůsobují parametry celého mycího cyklu. Spotřeba vody i energie je tak co nejnižší.

Nedostatečné umytí

Díky výkonným tryskám dokážou moderní myčky odstranit i tu nejhorší špínu z hrnců, pánví a plechů, aniž byste museli nádobí předmývat, namáčet nebo drhnout. Například myčky Whirlpool s technologií PowerCleanTM propojenou s funkcí 6. smysl automaticky přizpůsobí tlak vody stupni jejího znečištění. Díky zkosenému úhlu vodních trysek umístěných v zadní části spodního koše a až 2x vyššímu tlaku navíc zajišťují ještě lepší výsledky mytí a zároveň obsáhnou větší plochu nádobí.

Moderní myčky využívají také účinky páry. Jemnost páry je ideální pro citlivé kousky nádobí, jakými mohou být například sklenky. Pára navíc pomáhá během mytí odstraňovat z nádobí bakterie. „Program Antibacteria v myčkách Whirlpool zaručuje odstranění až 99,9 % bakterií z nádobí, což se hodí zvláště v domácnostech s malými dětmi,“ dodává Pavel Trka.

starší zprávy
frame-scrollup