logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.
 • infografika
  Klimatizace
  Klimatizační jednotky Whirlpool vyhoví všem vašim přáním a potřebám. Většinu modelů využijete celoročně, jsou efektivní, úsporné a zároveň velmi tiché. Nabídka zahrnuje širokou škálu modelů vhodných do soukromých i veřejných prostor.

Příjemné prostředí po celý rok


Při vytváření ideálního domova má nenahraditelnou úlohu jeho mikroklima. Klimatizace Whirlpool se postarají, aby vzduch ve vašem domě nebo bytě byl příjemný v každém ročním období. Dokážou totiž podle vašeho přání regulovat teplotu a stupeň vlhkosti vzduchu, čistotu ovzduší a proudění vzduchu v uzavřených prostorách.

Klimatizace Whirlpool se skládají ze dvou jednotek - vnitřní a vnější.

Vnitřní jednotka zabírá pouze minimální prostor, pracuje tiše a úsporně. Kompresor a kondenzátor jsou umístěny ve vnější jednotce, proto jejich pracovní hluk neproniká do místnosti.

logo technologie 6th sense

Typy klimatizací


Nástěnné mono split
Dokonalé pohodlí a vysokou účinnost zajistí nástěnná klimatizace. Skládá ze dvou jednotek - vnitřní, která je umístěna v místnosti, a vnější, která odvádí teplo do venkovního prostoru. Všechny funkce můžete pohodlně ovládat dálkovým ovladačem. Invertorová technologie přesně reguluje rychlost kompresoru v závislosti na okolní teplotě. To znamená, že výkon kompresoru se mění v závislosti na aktuální teplotě okolí. Tím se dosáhne úspory elektrické energie i snížení dalších provozních nákladů. Klimatizace je vybavena chladivem R 410a, které je na vrcholu ochrany ozonové vrstvy země a neobsahuje žádné složky, které poškozují životní prostředí.

Nástěnné multi split
Sortiment multi-split modelů zabezpečuje pohodlí ve dvou nebo třech nezávislých místnostech ve vašem bytě a to pouze s jedinou venkovní jednotkou. Vnitřní jednotky pracují nezávisle na sobě a umožňují nastavit rozdílnou úroveň chlazení či ohřevu v každé místnosti. Stejně jako jednoduchý split, také multi-split pracuje s ekologickým chladivem R 410a.

Přenosné
S přenosnou Whirlpool jednotkou lze dosáhnout chladivého komfortu na jakémkoliv místě a v kterékoliv době. Malá, ale velmi flexibilní jednotka využívá pro optimální chladící účinek optimalizovanou jednokanálovou jednotku, převzatou z původní dvoukanálové technologie. Přenosné jednotky Whirlpool jsou vybaveny dálkovým ovládáním s technologií 6. smysl pro perfektní a snadnou regulaci.

Stropní
Whirlpool kazetová stropní klimatizace s vysokou chladicí a ohřevnou kapacitou je ideální pro velké prostory. Její ultratenký design je vhodný pro všechny interiéry a umožňuje snadnou instalaci. Pokrokové funkce jako 6. smysl, 24hodinový programátor, dálkový LCD ovladač a tři úrovně rychlosti činí jednotku výjimečně výkonnou. Také zde je použito ekologické chladivo R410a a invertorová technologie.

logo technologie 6th sense logo technologie 6th sense logo technologie 6th sense

Výběr správné klimatizace


Je nesmírně důležité, aby jednotka, kterou si vyberete, měla výkon odpovídající prostoru, který je třeba chladit. Pokud bude výkon nadbytečný, klimatizace bude zapínat jen na krátkou dobu a prostor se ochladí příliš rychle. Naopak, bude-li výkon nedostatečný, klimatizace poběží nepřetržitě, aniž by se prostor se náležitě ochladil. To má za následek vysokou spotřebu elektrické energie a nízkou efektivnost.

Proto doporučujeme k určení správného výkonu klimatizace změřit celkový objem místnosti:

 1. Měření místnosti (délka x šířka x výška = objem v m3)
 2. Určení BTU na plochu místnosti
Plocha místnosti (m3)Chladíci výkon (BTU/H)Chladíci výkon (W)
60 - 8090002650
80 - 120120003530
120 - 150180005290
150 - 200220006470
160 - 240240007050
270 - 3504100012050
60 - 80 (2x)9000 + 90002650 + 2650
60 - 80 + 80 - 1209000 + 120002650 + 5290
logo technologie 6th sense

Odhad BTU pro následující podmínky:

 1. Pokud je místnost velmi tmavá (bez slunce), snížit výkon o 10 %
 2. Pokud je místnost velmi slunečná, zvýšit výkon o 10 %
 3. Pokud se v místnosti budou zdržovat dvě a více osob, přidejte 600 BTU na každou osobu navíc
 4. Pokud bude klimatizace používána v kuchyni, zvyšte výkon o 4 000 BTU

Doporučujeme, abyste výběr vhodné jednotky svěřili do rukou odborné montážní firmy.


Máte-li zájem o více informací nebo chcete-li se s námi osobně setkat, napište nám na adresu: Jiri_Benes@whirlpool.com.logo technologie 6th sense

frame-scrollup