logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Whirlpool CR

Společnost Whirlpool vstoupila na český, respektive československý trh v listopadu 1991. Po rozdělení tehdejšího Československa se změnilo i působení společnosti, kdy kromě slovenského zastoupení vzniklo samostatné zastoupení Whirlpool CR v Praze. Rokem 1993 se tak datuje vznik české pobočky společnosti Whirlpool.

Po celou dobu své činnosti si značka Whirlpool udržuje silnou pozici jednoho z lídrů českého trhu v oblasti bílé techniky a je českými zákazníky opakovaně hodnocena jako nejznámější a nejpreferovanější značka bílé techniky. O pozici, kterou značka Whirlpool již několik let zaujímá, svědčí výsledky nezávislých průzkumů i nejrůznější spotřebitelská ocenění.

Ústřední claim společnosti – „Poznáte rozdíl” (Sensing the Difference) je velmi přesným vyjádřením obchodní strategie, s níž se značka Whirlpool prosazuje i v České republice. Se značkou Whirlpool jsou také již neodmyslitelně spjaty mírně extravagantní víly, představující jednotlivé produktové skupiny a nové technologie. V povědomí českého zákazníka zdomácněl i pojem 6. smysl, který symbolizuje jakýsi „inteligentní mozek“ spotřebičů značky Whirlpool.

V současné době je značka Whirlpool na českém trhu jedničkou v podílu prodeje bílé techniky. V nabídce je více než 300 spotřebičů. Stále větší oblibu si u zákazníků získávají vestavěné spotřebiče, které nyní tvoří okolo 40 % z celkového prodeje značky.

Historie

1991

V listopadu založila společnost Whirlpool se slovenským partnerem společný podnik na výrobu praček Whirlpool Tatramat. Whirlpool přinesl do společného podniku mezinárodní know-how a produkce se záhy rozjela naplno. Dnes patří výrobní závod v Popradu mezi deset nejvýkonnějších závodů na světě v rámci celé korporace.

1993

S rozdělením Československa se mění i působení společnosti Whirlpool, kromě slovenského vzniká rovněž samostatné zastoupení Whirlpool CR v Praze.

1997

Na český trh byl uveden celý sortiment domácích spotřebičů značky Whirlpool. Českému zákazníkovi se poprvé představila unikátní patentovaná technologie 6. smysl (jakási inteligence spotřebičů) a rovněž patentovaná funkce Crisp (pečení v mikrovlnné troubě).

2003

Je rokem vestavných spotřebičů. Společnost Whirlpool uvádí na trh novou značku POLAR, českému spotřebiteli představuje chladničky, mrazničky a pračky této značky. Whirlpool CR zahajuje svoji dlouhodobou spolupráci s nadačním fondem Kapka naděje a stává se hlavním sponzorem královéhradecké profesionální cyklistické stáje PSK Whirlpool.

2004

Whirlpool CR zahájil v České republice vlastní filantropický projekt Dětský čin roku, jehož úspěšný koncept převzal od svých slovenských kolegů. V evropském měřítku se Whirlpool stává dlouhodobým partnerem ženského tenisového okruhu WTA.

2008

Společnost oslavila jubilejních 15 let na českém trhu. Velkému zájmu se teší prodeje vestavných spotřebíčů, jejichž podíl na trhu rychle stoupá.

Současnost

– I přes vliv ekonomické krize se značce Whirlpool v České republice stále daří a těší se důvěře svých zákazníků.

frame-scrollup