logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Jak vybírat odsavač par

Odsavač par je užitečným pomocníkem pro odstranění pachů a par, vznikajících při vaření. Atraktivním designem pomůže dotvořit dokonalou podobu kuchyně tak, abyste se cítili příjemně a všechny kuchyňské činnosti změnili v zábavu.

Typy odsavačů

Vzhled kuchyně elegantně doplňuje prostorový odsavač, umístěný v prostoru nad varnou zónou, nebo komínový odsavač, umístěný na stěně. Jsou vyrobeny z ušlechtilého kovu nebo v kombinaci kovu se sklem.

Závěsné odsavače jsou evergreenem mezi moderními kuchyňskými spotřebiči. Jejich výhodou je plně funkční skříňka, umístěná nad odsavačem.

Rafinovaně působí skryté odsavače, které jsou výsuvné, výklopn nebo zabudované. Skrývají se ve skříňce, jejíž čelo překrývá nábytková deska, a odsavač se vysouvá pouze při použití.

Komínový odsavač perimeter využívá nové technologie odsávání, kdy jsou pára a kouř odváděny po obvodu spodní části těla odsavače. Výpary a případné zplodiny jsou namísto prostředkem spotřebiče odsávány kolem vnějších okrajů. Systém směruje proud výparů k okrajům odsavače, kde se zachytí většina nečistot. Další výhodou jsou snížená hlučnost díky skrytému filtru a snadná údržba vnějšího povrchu odsavače.

Komínový odsavač se 6. smyslem je vybaven elektrickými senzory, které měří množství a teplotu par, stoupajících z varné desky. Při určité hodnotě se odsavač samočinně zapne a po dosažení optimálního výsledku se opět vypne.

Odtah a odsávací výkon digestoře

Odtah digestoře může být směřován buď do komína nebo přes speciální uhlíkový filtr zpět do místnosti. Dnešní recirkulační filtry jsou na vysoké úrovni a jejich funkčnost je srovnatelná s používáním digestoře s odtahem.

Kuchyňské odsavače par s odtahem vzduchu jsou standardně vybaveny filtrem, sloužícím k zachycování tuků a mastnot. Znehodnocený vzduch se odsává v největší míře z místa vzniku škodlivin a odvádí se odtahovým potrubím ven z budovy.

U recirkulačního provedení odsavače je kromě tukového filtru k dispozici rovněž filtr uhlíkový. Při průchodu vzduchu přes filtry se snižuje tlak i množství proudícího vzduchu. Odsavače s větším počtem filtrů se proto vybavují výkonnějším motorem anebo dvěma motory, které zajišťují řádné odsávání vzduchu i přes větší počet filtrů.

Minimální vzdálenost odsavačů od elektrické varné desky je 65 cm, od plynové varné desky 75 cm.

Rozměry

Volba rozměrů závisí na několika okolnostech, nejvíce však na tvaru odsavače a prostorových možnostech kuchyně. Čím je rozměr odsavače větší, tím větší množství znehodnoceného vzduchu lze účinně zachytit a odvést z místnosti.frame-scrollup