logo JavaScript
JavaScript
Ve vašem prohlížeči není povolený JavaScript a nelze zobrazit tuto stránku.
Zapněte prosím JavaScript v nastavení vašeho prohlížeče.

Jak vybírat mrazničky

Pokud uchováváte větší množství potravin a rozhodujete se pro samostatnou mrazničku, máte na výběr hned z několika typů:

  • samostatné mrazničky
  • mrazničky s otvíráním zpředu (tzv. skříňové)
  • mrazáky s otvíráním shora (tzv. truhlicové)

Velikost

Velikost spotřebiče závisí na zvoleném typu. Spotřebiče s otvíráním zpředu mají výšku 55 - 180 cm, truhlicové se liší především šířkou 60 – 160 cm. Celkový objem bývá potom v rozpětí 136 – 510 litrů.

Spotřeba energie

Pro snadnou orientaci ve spotřebě energie je každá mraznička povinně zařazena do tzv. energetické třídy. Energetické třídy jsou označeny písmeny A až G, kde A znamená nejnižší spotřebu energie a G spotřebu nejvyšší. Dnes jsou na trhu běžně dostupné mrazničky v energetické třídě A+.

Design

Důležitou roli při výběru hraje také design, nejen vnější, ale i vnitřní. Truhlicové mrazničky jsou vybaveny drátěnými koši tak, aby potraviny byly skladovány přehledně a manipulace s nimi byla snadná. Mrazáky s otevíráním zpředu mají průhledné šuplíky různých velikostí.

Užitečné funkce

6. smysl
Senzorová technologie, která odhalí sebemenší teplotní rozdíly. Zmrazení nově vložených potravin probíhá o 30 % rychleji, než v běžné mrazničce.

No Frost
Beznámrazový systém je založen na nucené cirkulaci vzduchu, kdy se v mrazničce snižuje vlhkost, nevzniká námraza a proto není zapotřebí ji odmrazovat. Po otevření dvířek se vnitřní teplota rychle vrací na optimum.

Never Defrost
Beznámrazový systém založený na speciálním filtru, pohlcujícím vlhkost.

Odolnost proti výpadku proudu
Funkce garantuje dobu v hodinách, po kterou je mraznička schopna uchovat potraviny v plně zmrazeném stavu po případném výpadku proudu.

Varovný signál
Optický nebo zvukový signál informuje o zvýšené teplotě nebo otevřených dveřích.

Superfreez
Funkce pro rychlé zmrazení potravin.

Záruka a dostupnost servisu

Délka záruky, možnost předplacení delší doby záruky dostupnost nejbližšího autorizovaného servisu jsou faktory, které bychom při výběru vhodného spotřebiče určitě neměli opomenout.frame-scrollup